225376

Bundesliga: Bayer neporažen na 50. zaporedni tekmi!

Avtor: Lamin Diallo
12. 5. 2024, 22.09

Nogometaši v nemški ligi so dokončali 33., predzadnji krog sezone. Prvak Bayer Leverkusen nadaljuje niz tekem brez poraza, tokrat je na gostovanju pri Bochumu slavil s 5:0 in že 50. v sezoni ostal neporažen. Bayern pa je na zadnji domači tekmi premagal Wolfsburg z 2:0 in je spet na drugem mestu lestvice.

V bavarski ekipi so po slovesu od lige prvakov, ki je bila zadnja možnost za Bayern za kakšno lovoriko v sezoni, na domači sceni začeli z rezervno postavo. A se je takoj izkazal Lovro Zvonarek, mladi hrvaški reprezentant je zadel na prvi tekmi, na kateri je zaigral v začetni postavi. Na 2:0 je povišal Leon Goretzka, tretji gol Španca Bryana Zaragoze, ki bi bil zanj tudi prvi za Bayern, pa ni obveljal zaradi prepovedanega položaja.

Pri domačih je vratar Manuel Neuer nastopil na jubilejni 500. tekmi v bundesligi in kot četrti vratar v zgodovini lige prišel do tega mejnika, pred njim so ga presegli Oliver Kahn, Eike Immel in Uli Stein.

V večerni tekmi je letošnji prvak Leverkusen iskal nadaljevanje niza neporaženosti. Sredi tedna se je Bayer skorajda čudežno rešil iz izgubljenega položaja in v sodnikovem dodatku zadel za 2:2 proti Romi v polfinalu evropske lige, kar je bila na evropski ravni rekordna 49. tekma brez poraza v nizu.

Zdaj je ta niz še za tekmo daljši, saj Bochum, ki se bori za obstanek in pred zadnjim krogom še ni povsem miren, ni bil dorasel tekmec. Le prvih 15 minut so domači imeli nekaj več od igre, po rdečem kartonu Felixa Passlacka pa je Bayer stopil na plin. V končnici prvega dela sta zadela Patrik Schick in Victor Boniface, slednji je izkoristil enajstmetrovko, v drugem pa so bili za polno mrežo domačih učinkoviti še Amine Adli, Josip Stanišić in Alejandro Grimaldo.

Prav Bochum je bil sicer zadnji, ki je premagal Leverkusen, v zadnjem krogu prejšnje sezone je slavil s 3:0.

Na lestvici ima Leverksuen zdaj 87 točk, Bayern je drugi z 72, Stuttgart pa tretji s 70.

1

(VIDEO) Boromisa po porazu z Bravom: Oprosti vsem navijačem za sezono brez trofeje...Več

2

Arnol po zmagi proti Olimpiji: Današnja tekma je bil zrelostni izpit, ki smo ga uspešno opravili (VIDEO)...Več