[4]
142458

Avtor: Rene Vidmar
18. 11. 2021, 21.50

Hokejisti Sij Acroni Jesenic so v alpski ligi prišli še do sedme zaporedne zmage. S 3:2 (0:1, 1:0, 2:1) so na domačem ledu premagali Zell am See.

Jaka Avgustinčič na klopi Zell am Seeja je bil doslej edini v letošnji sezoni, ki je pripravil pravo taktiko, ki je Niku Zupančiču, njegovemu nekdanjemu reprezentančnemu kolegu in šefu na jeseniški klopi, povzročila nekaj sivih las. Zell am See je namreč edina ekipa, ki je Jeseničane premagala v letošnji sezoni po rednem delu.

To se je zgodilo pred enim mesecem, ni pa bilo daleč, da bi se ponovilo tudi tokrat. Gorenjci niso bili prepričljivi kot na zadnjih tekmah, sredi zadnje tretjine po dveh velikih napakah v obrambi še zaostajali, a se na koncu z golom veterana Saše Rajsarja vendarle veselili težko priborjene zmage.

Jeseničani so bili v prvi tretjini gospodarji na ledu. Razmerje v strelih je bilo 12:3 v njihovo korist, toda na odmor so s prednostjo odšli gosti. V predzadnji minuti se je Philipp Kreuzer odločil za strel, na prvi pogled ta ni bil nevaren, toda plošček se je po neposrečenem posredovanju vratarja Oscarja Froberga znašel za njegovim hrbtom. Pred tem so imeli Avstrijci mnogo lepšo priložnost, Dominik Unterweger je sam pridrsal pred Froberga, ga že preigral, vendar nato zgrešil prazen gol.

Na začetku druge tretjine so za nekaj časa pobudo prevzeli gosti. Froberg je moral nekajkrat posredovati, toda zgrešene priložnosti Avstrijcev so domači kaznovali, ko je v 26. minuti natančno podajo Nejca Brusa izkoristil Erik Svetina in izenačil. Do konca druge tretjine bi lahko svojo ekipo v vodstvo popeljal Eric Pance, ki je tekmecem ukradel plošček, neoviran prišel pred vratarja, a ga ni premagal.

Nov šok za Jesenice je sledil v 47. minuti, ko so imele že petič igralca več, toda pri tem dobile gol, potem ko so storile veliko napako pri organizaciji napada. A na prejet zadetek so hitro odgovorili, Jasper Viikilä je bil slabo minuto pozneje natančen po podaji finskega rojaka Eetuja Ela.

A na prejet zadetek so hitro odgovorili, Jasper Viikilä je bil slabo minuto pozneje natančen po podaji finskega rojaka Eetuja Ela.

Jeseničani so po izenačenju še trpeli, dve minuti so imeli dva igralca manj na ledu, a zdržali. Za nagrado se jim je ponudila priložnost za zmago, ki so jo zagrabili z obema rokama, za to pa je zaslužen Rajsar, ki je po samostojnem prodoru plošček poslal pod prečko.

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več