220571

V Podmežakli danes za naslov

Avtor: Lamin Diallo
15. 3. 2024, 12.20

Najboljši slovenski hokejski ekipi bosta danes igrali četrto tekmo finala državnega prvenstva. Na Jesenicah bodo domači skušali ustaviti pohod Ljubljančanov do novega naslova. Ti v zmagah vodijo s 3:0 in za lovoriko potrebujejo le še eno. Tekma v Podmežakli se bo začela ob 19. uri.

Hokejisti SŽ Olimpije so bili v prvih treh finalnih nastopih prepričljivi in so upravičili status favorita.

Še najbližje so bili hokejisti Sija Acronija Jesenic na drugi tekmi na domačem terenu, ko so izgubili z 2:4. Na prvi v Ljubljani je zeleno-bela zasedba zmagala z 9:3, na tretji pa s 6:1.

Če bodo gostje danes dosegli še eno zmago, bo finala konec, sami pa se bodo veselili 19. naslova v samostojni državi za ljubljanski hokej. Jeseničani pa bodo, če jim bo uspelo prekiniti niz treh porazov, nato priložnost imeli še na peti tekmi 17. marca v Ljubljani, datuma morebitne šeste in sedme pa bosta še 19. in 22. marec.

Ljubljanski hokejisti so doslej v samostojni Sloveniji zbrali 18 naslovov prvaka, jeseniški pa 13. Vse naslove prvaka od sezone 1991/92 so sicer osvajali samo hokejisti iz Ljubljane ali Jesenic.

Vir:STA

1

2

Nekdanji kralj strelcev: Jakupović in Matko že zdaj pri zavidljivem številu golov! (VIDEO)...Več

3

Krznar: “Za poraz je kriv prvi polčas, eksperimentiranje se ni obrestovalo” (VIDEO)...Več