[3583]
216745

Slovenija v izdihljajih srečanja do remija proti Hrvaški (VIDEO)

6. 2. 2024, 19.18

Slovenija in Hrvaška sta se srečali še drugič v štirih dneh. Prvi obračun je v soboto dobila Hrvaška, ki je slavila z 2:1. Gol za Slovenijo je dosegel Jeremy Bukovec. Na drugi tekmi, ki je bila odigrana v Podčetrtku, sta se ekipi razšli brez zmagovalca. Končni izid je bil 2:2.

V prvem polčasu so gledalci spremljali izenačen obračun. Slovenija si je zaradi prehitrega nabiranja prekrškov, v drugi polovici polčasa nabrala težave. Hrvati so imeli po izpolnjenem bonusu Slovenije v 14. minuti priložnost iz desetih metrov. A niso prišli do vodstva, saj je poskus Antonia Sekulića zaustavil Marko Peček. Že nekaj sekund pozneje so si Slovenci privoščili novo napako in Sekulić je v drugem poskusu iz desetih metrov bil uspešen.

Kljub zaostanku so se varovanci Tomislava Horvata zbrali in pred koncem prvega polčasa izenačili srečanje, ko je po lepi ekipni akciji čez celo igrišče zadetek dosegel Jeremy Bukovec.

V drugem polčasu je bilo srečanje ponovno izenačeno, a slovenska obramba je v 3. minuti zaspala in južni sosedi so ponovno povedli. Za Hrvate se je med strelce vpisal Franco Jelovčić. Slovenija je v zaključku pritisnila za izenačenje, ki je prišlo v zadnji minuti, ko je kočni rezultat postavil Žan Janež.

Foto, Video: Šport TV