216678

Hrvati še enkrat proti Slovencem, aprila jih čakajo kvalifikacije za SP

Avtor: Šport TV
6. 2. 2024, 11.18

V torek se bosta v Podčetrtku znova pomerili futsal reprezentanci Slovenije in Hrvaške. Prvo prijateljsko tekmo so v Štorah dobili naši južni sosedje z rezultatom 1:2.

Kljub temu, da je bila tekma prijateljska, sta jo obe reprezentanci vzeli resno. Gostje bi lahko povedli že po prvem napadu, vendar je hrvaški branilec Kristijan Postružin stresel okvir vrat. Srečanje je bilo polno čvrstih duelov in intenzivne igre. Pri Slovencih sta bila najnevarnejša Jeremy Bukovec in Uroš Đurić. Bukovec svoj kruh služi prav v hrvaškem klubu Olmissonu, Đurić pa je član vrhniškega Silika.

Hrvati so povedli nekaj minut prej koncem prvega polčasa. Po lepi akciji Antonia Sekulića je Josip Jurlina dosegel svoj peti gol za hrvaško člansko selekcijo. V drugem polčasu je prednost gostov povišal Niko Vukmir. Takoj za tem pa je Bukovec zabil edini za gol za Slovenijo na tekmi in postavil končni rezultat 1:2.

Hrvate v aprilu čakata dve veliko pomembnejši tekmi. V dodatnih kvalifikacijah za svetovno prvenstvo, ki se bo letos odvijalo v Uzbekistanu, se bodo pomerili proti poljski izbrani vrsti. V svoji skupini so zasedli drugo mesto. Slovenija je bila v skupini s Španijo, Italijo ter Češko. Kvalifikacije je končala na tretjem mestu, ki ne omogoča nastopa na svetovnem prvenstvu.

1

2

Ante Šimundža: Nas ne zanimajo njihove, njih pa ne naše zadeve (VIDEO)...Več

3

Martin Milec pred derbijem z Olimpijo: Ranjen lev je vedno najbolj nevaren (VIDEO)...Več

1

Pihler pred večnim derbijem: Želimo nadaljevati pozitivno rezultatsko serijo...Več