[3583]
216377

Avtor: Lamin Diallo
3. 2. 2024, 21.15

Slovenija je v Štorah z rezultatom 1:2 na prijateljskem obračunu klonila proti Hrvaški. Gol za Slovenijo je dosegel Jeremy Bukovec po tem, ko je atraktivno ugnal gostujočega vratarja. Ekipi se bosta vnovič pomerili v torek, 6.2., ob 17.25 v Podčetrtku s prenosom na Šport TV.

Hrvaška se pripravlja na dodatne kvalifikacije za SP 2024, Slovenija pa je z mislimi že pri kvalifikacijah za EP 2026. Selektor Tomislav Horvat je pomladil izbrano vrsto, zavoljo poškodb so manjkali Nejc Hozjan, Jure Suban, Nejc Berzelak, Tilen Gajser, odsotna sta bila tudi Igor Osredkar in Matej Fideršek.

Slovenija je tekmo začela v postavi Žiga Čeh, Denis Totošković, Klemen Duščak, Teo Turk, Marko Peček. V nadaljevanju je na parket stopila četverica Max Vesel, Uroš Đurić, Žan Janež, Jeremy Bukovec.

Gostje, ki se pripravljajo na dodatne kvalifikacije za svetovno prvenstvo, so ob koncu 1. minute stresli okvir gola vratarja Marka Pečka. Naša reprezentanca je prvič resno ogrozila hrvaški gol v 7. minuti. Uroš Đurić je lepo na svoji polovici ukradel žogo in jo popeljal v samostojnem prodoru vse do hrvaškega gola, a je Urošev zaključni strel s telesom ustavil gostujoči vratar Zoran Primić. To pa ni bilo vse v sedmi minuti od Slovenije: Max Vesel je udaril z leve, potem sta merila še Jeremy Bukovec in Žan Janež.

Od 8. minute naprej sta na mestu sidraša minute dobila Luka Čop in Denis Kneževič, v tem času pa je debitiral tudi Alan Muratagić, ki je v 9. minuti poizkusil proti golu, a so Hrvati blokirali njegov strel.

V 16. minuti je Žiga Čeh z diagonalno, bolje rečeno globinsko podajo našel Bukovca, ki je prišel sam pred gol, meril po tleh in stresel okvir gola. Do konca polčasa smo zabeležili še dve minuti odmora, 33 sekund pred koncem polčasa pa je Hrvaška povedla po strelu Josipa Jurline. Gostje so zadeli po izgubljeni žogi Slovenije na hrvaški polovici. Sledil je hiter polprotinapad, kjer je levji delež opravil Antonio Sekulić, ki je na drugi vratnici našel Jurlino.

V 2. polčasu velja izpostaviti dobro akcijo Tea Turka in Klemna Duščaka. Prvi je žogo na sredini priboril, potem pa zaposlil na levi strani Duščaka, ki je v naletu poslal žogo prek hrvaškega gola. V 28. minuti se je pred golom Hrvaške znašel Muratagić, ki je atraktivno meril, a so gostje preprečili gol. Je pa temu sledil spet hiter polprotinapad, ki ga je z atraktivnim strelom za vodstvo 0:2 zaključil Niko Vukmir, končala se je 28. minuta.

Odgovor Slovenije je bil dober. Slovenija je to rabila. Za zadetek priključka je v 29. minuti poskrbel Jeremy Bukovec. Po levi strani je preigraval Max Vesel, ki je zmogel še toliko moči, da je podal do Bukovca, ki je s peto atraktivno spravil žogo v hrvaško mrežo. Na drugi strani so spet napadli Hrvati, Kristian Čekul je stresel okvir slovenskega gola.

V 36. minuti je prek celega terena pomeril današnji kapetan Žiga Čeh, a je njegov strel šel nekaj deset centimetrov prek gola, ki ga je čuval hrvaški vratar. Oba trenerja sta v zadnjih minutah segla po minuti odmora, rezultat pa se do konca ni več menjal.

Slovenija in Hrvaška se bosta znova pomerili v torek ob 17:25 na Šport TV 1!

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več