[3137]
220896

Patrik Schick s prefinjenim strelom od obeh vratnic za hrbet vratarja Freiburga (VIDEO)

18. 3. 2024, 15.43

Nogometaši Bayer Leverkusna so včeraj proti Freiburgu (2:3) prišli že do svoje 22. zmage v letošnji izvedbi nemškega nogometnega državnega prvenstva. S tem so varovanci Xabija Alonsa podrli tudi klubski rekord doseženih ligaških zmag v eni sezoni, za kar je v 53. minuti srečanja s fantastičnim strelom poskrbel češki reprezentant Patrik Schick.

Za lekarnarje je sicer že v 2. minuti srečanja povedel letos izjemni Florian Wirtz, a so nogometaši Freiburga v 10. minuti z golom Ritsua Doana uspeli priti do izenačenja. Ob koncu prvega polčasa je nato zadel 21-letni napadalni vezist Adam Hlozek, ki je Leverkusen znova popeljal v prednost. Tudi po odmoru je bilo na igrišču odločnejše vodilno moštvo lige, ki je v 53. minuti tudi kronalo svojo premoč. Po podaji Frimponga je češki reprezentant Patrik Schick krasno preusmeril žogo proti nasprotnikovim vratom, ta pa se je nato od obeh vratnic odbila za hrbet domačega vratarja Noaha Atuboluja. Freiburg je sicer v 79. minuti uspel priti do znižanja preko Yannika Keitla, a kasneje niso našli gola za izenačenje.

Bayer Leverkusen ima tako po 26. odigranih kolih na svojem računu 70 točk, kar pomeni, da imajo osem krogov pred koncem na vrhu lestvice 10 točk naskoka pred prvim zasledovalcem, aktualnim prvakom münchenskim Bayernom.