[3137,2]
220736

Panika na Bavarskem: Kane staknil poškodbo gležnja (VIDEO)

17. 3. 2024, 12.05

Bayern je v soboto pred reprezentančnim premorom vknjižil še drugo zaporedno zmago v nemškem prvenstvu. Pri Darmstadtu so slavili s 5:2. Bavarci so prekinili gostujoči niz brez zmage, ki je trajal tri tekme. Za aktualne prvake je ponovno blestel Jamal Musiala, medtem ko je nov rekord z enaintridesetim zadetkom v prvenstvu podrl Harry Kane. A za Angleža in Bavarce se dan ni končal najbolje, saj je nekdanji napadalec Tottenhama v 78. minuti staknil poškodbo.

Po poskusu Musiale se je žoga odbila od prečke nazaj pred vrata. Angleški kapetan jo je poskušal potisniti v gol, to mu ni uspelo, a pri tem se je z desno nogo zaletel v vratnico. Napadalec je posledično potreboval zdravniško pomoč. Ni mogel nadaljevati s srečanjem in v 83. minuti ga je zamenjal Choupo-Moting.

Po obračunu je potrdil, da je prisotna bolečina v gležnju. Thomas Tuchel je dodal, da morajo za več rezultatov še počakati: “Zaletel se je v vratnico in si pri tem zvil gleženj. Nimamo še diagnoze, treba bo počakati. Upam, da ni nič resnega.”

Če je prišlo do lažje poškodbe, se je to s perspektive Bayerna zgodilo v najboljšem času, saj se začenja reprezentančni premor in Bavarci ne bodo igrali do konca marca. Kljub temu Bavarce lahko skrbi dejstvo, da gre za poškodbo gležnja. Kane v svoji karieri sicer ni znan kot igralec, ki ga mučijo poškodbe, a njegova glavna težava so ravno gležnji. V preteklosti je zaradi težav z njimi izpustil tudi več mesecev.