[3137]
220871

Preplah na Bavarskem odveč: Poškodba Kana lažje narave

18. 3. 2024, 11.40

Iz tabora münchenskega Bayerna so sporočili, da poškodba napadalca Harryja Kana, ki jo je staknil v preteklem ligaškem kolu ob zmagi proti Darmstadtu (5:2), ni hujše narave in da bo angleški kapetan najverjetneje na red že za naslednjo bundesligaško preizkušnjo, ko Bavarce konec meseca čaka derbi z dortmundsko Borussio.

Kane je na obračunu proti Darmstadtu dosegel že svoj 31. zadetek v letošnjem nemškem prvenstvu, s čimer je tudi podrl rekord za največ doseženih golov v krstni sezoni Bundeslige. V 82. minuti pa je nesrečno trčil v nasprotnikovo vratnico in zaradi bolečin v kolenu tudi zapustil igrišče.

Marsikaterega privrženca aktualnih nemških prvakov je močno zaskrbelo, ko je njihov napadalec in prvi strelec prvenstva zapustil igrišče. A kot so sedaj sporočili s tabora Bayerna, je poškodba Kana lažje narave in da bo 30-letni Anglež lahko tudi odpotoval v domovino, kjer ga v reprezentančnem dresu čakata prijateljski tekmi z Brazilijo in Belgijo.

Če bo vse po planu, bo po reprezentančnem premoru Kane tudi na voljo Thomasu Tuchlu za težko pričakovani ‘der Klassiker’, ko na Allianz Areno prihaja Bayernov večni tekmec – dortmundska Borussia. Nekdanji dolgoletni kapetan Tottenhama bo tako imel novo priložnost v lovu rekorda za največ doseženih zadetkov v sezoni Bundeslige. Osem krogov pred koncem sijajnemu napadalcu manjka še deset zadetkov, da izenači rekord Roberta Lewandowskega, ki se je v sezoni 2020/21 med strelce vpisal kar 41-krat.