[1176]
220291

Pancar po krstnem nastopu v MXGP: Na tej nevarni progi se nisem počutil dobro, a dal sem vse od sebe

12. 3. 2024, 10.01

V nedeljo se je z VN Argentino začela nova sezona svetovnega prvenstva v motokrosu. V razredu MXGP sta od slovenskih predstavnikov nastopala petkratni svetovni prvak Tim Gajser, ki je s petim mestom v prvi in zmago v drugi vožnji slavil skupno tretje mesto v Grand Prixu, in Jan Pancar, ki se je prvič v svoji karieri preskusil med elito in argentinsko dirko končal na solidnem 14. mestu.

O tem, da je bil Pancarjev krstni nastop v razredu MXGP precej suveren, priča tudi dejstvo, da se je 24-letni Čatežan v Patagoniji uspel uvrstiti med dobitnike točk tako na prvi kot drugi vožnji. Prvo je končal na solidnem 15. mestu, drugo pa še mesto višje, kar mu je prineslo prvih 13 točk v elitnem razredu.

“Moja prva dirka v razredu MXGP je končana. Skupno 14. mesto! Na tej nevarni podlagi se nisem počutil udobno, ampak sem dal vse od sebe. Čaka nas še veliko dirk,” je po svoji prvi opravljeni preizkušnji v najtežjem razredu na svojih družbenih omrežjih zapisal Pancar.

VN Argentine je sicer dobil aktualni svetovni prvak Jorge Prado (1. mesto v prvi in 2. mesto v drugi vožnji), drugi je bil Francoz Romain Febvre (2. mesto v prvi in 3. mesto v drugi vožnji). Tretje mesto pa je pripadlo Gajserju.

Naslednja dirka bo na sporedu 24. marca, ko se bodo motokrosisti borili za VN Španije.