[1176]
220240

11. 3. 2024, 14.15

Petkratni svetovni prvak v motokrosu Tim Gajser je na uvodni dirki nove sezone v Argentini zasedel skupno 3. mesto. Po zmagi na sobotnih kvalifikacijah je Makolčan slabše začel prvo nedeljsko dirko in po padcu padel na 13. mesto. Do konca dirke se mu je uspelo prebiti na 5. mesto. Na drugi dirki je ponovil predstavi iz kvalifikacij in na začetku prevzel vodstvo, ki ga je obdržal do konca dirke.

Na prvi dirki se je po padcu na trinajsto mesto Gajser dokaj hitro ponovno prebil med prvo deseterico. Po dobri polovici dirke je bil na 7. mestu z lepo priložnostjo, da se prebije na 5. mesto. To je slovenski prvak tudi storil. Sprva je v 12. krogu spretno prehitel Švicarja Jeremyja Seewerja. Tri kroge kasneje je bil na vrsti še Nizozemec Glenn Coldenhoff.

Po prvi preizkušnji v sezoni sedemindvajsetletnik zaseda tretje mesto v skupnem seštevku. Več točk ima le aktualni prvak Španec Jorge Prado, ki je slavil v Argentini. Drugi Francoz Romain Febvre ima na drugem mestu enak točkovni izkupiček kot Gajser.

Drugi slovenski motokrosist Jan Pancar je na VN Argentine končal na 14. mestu. Na prvi dirki je bil petnajsti, na drugi štirinajsti. V skupnem seštevku je zbral 13 točk kar je dovolj za 14. mesto.

Video, foto: Šport TV