[1176]
220216

Gajser: “Vesel sem, da sem uspel dobiti drugo vožnjo”

11. 3. 2024, 08.10

V nedeljo se je z VN Argentine začela nova sezona motokrosa. Petkratni svetovni prvak Tim Gajser je po zmagi v sobotnih kvalifikacijah vajo želel ponoviti tudi v nedeljo, a slabši začetek in padec na prvi dirki je odnesel sanje o zmagi. Kljub temu se je Makolčan na koncu pobral in končal na petem mestu. Na drugi dirki je uprizoril odlično predstavo in zasedel prvo mesto. Skupno je bil tretji.

Po koncu obeh dirk je priznal, da je vesel z izkupičkom, a razočaran zaradi padca: “V prvi vožnji sem naredil napako, preveč sem želel. Proga ni bila najboljša. Uspel sem se vrniti in prehiteti kar nekaj tekmecev. Prišel sem iz trinajstega na peto mesto. V drugi vožnji sem se poskušal osredotočiti na start, ki je bil zelo pomemben. Vesel sem, da mi je uspelo dobiti drugo vožnjo in zelo sem vesel uspešnega začetka sezone.”

Končni zmagovalec na argentinski stezi Villa La Angostura je bil letošnji branitelj naslova Španec Jorge Prado, ki je na dirkah zasedel prvo in drugo mesto. Pred Gajserja se je z drugim in tretjim najboljšim izkupičkom iz obeh dirk uvrstil tudi Francoz Romain Febvre.

V Argentini je med elito debitiral tudi Jan Pancar. Na dirkah je prišel do 15. in 14. mesta. To je bilo na koncu dovolj za skupno 14. mesto na VN Argentine.

Druga od skupno 20 načrtovanih preizkušenj sezone bo v nedeljo, 24. marca 2023, in sicer dirka za VN Španije na stezi Intu Xanadu – Arroyomolinos.

Vir: AMZS.si