[13]
98220

Lampičeva po padcu v Drammnu šesta

4. 3. 2020, 17.28

Anamarija Lampič je na sprinterski tekmi za svetovni pokal v smučarskem teku v Drammnu na Norveškem v finalu v zadnjem zavoju padla in osvojila šesto mesto. Na 1,2 km dolgi progi v prostem slogu je zmagala domačinka Jonna Sundling, druga je bila Švicarka Nadine Fähndrich z 0,24 sekunde je zaostanka.

Tretja je bila Švedinja Linn Svahn (+0,39), vodilna v sprintih. Na 1,5 km dolgi progi za tekače je med štirimi Norvežani na prvih štirih mestih slavil prvi sprinter zime Johannes Hoesflot Klaebo, prvi že v kvalifikacijah.

Katja Višnar je izpadla v četrtfinalu. Ostali trije slovenski predstavniki so končali v kvalifikacijah, ki jih je dobila Višnarjeva.

Vesna Fabjan, tretja Slovenka, je bila 42. med 55 tekmovalkami z 8,66 sekunde zaostanka. Miha Šimenc je bil 34. z 12,35 sekunde zaostanka, trideseterico je zgrešil za 1,82 sekunde, Janez Lampič pa 38. (+13,17) med 59 tekači.