[4]
178072

Jeseničani v Celovcu prekinili zmagoviti niz

6. 12. 2022, 22.11

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh izgubili z drugo zasedbo celovške ekipe KAC z 1:2 (0:0, 0:0, 1:2).

S porazom pri ekipi, ki je bila pred torkovim obračunom zadnja na lestvici, so ‘železarji’ končali niz zmag v regionalnem tekmovanju. Ta je bil dolg 16 zmag, do danes edini poraz so doživeli 22. septembra, ko so klonili proti ekipi Unterland Cavaliers. A kljub nekoliko nepričakovanemu drugemu porazu na 19 tekmah so Jeseničani ostali v trdnem vodstvu, še vedno imajo sedem točk več kot Cortina in tudi dve tekmi manj.

Za kaj več je bil v Celovcu nepremagljiva ovira vratar Florain Vorauer, ki je končal pri 33 obrambah. Jeseničani so ga prvič premagali šele v 49. minuti, ko je zadel Rudolfs Polcs. To je pomenilo izenačenje, saj je za KAC pred tem zadel Samuel Witting, vratarja Anttija Karjalainena pa je premagal še Patrik Walder.

Jeseničani so skušali vsaj izenačiti in izsiliti podaljšek, a so kljub igri brez vratarja v zadnjih minutah ostali brez gola in tudi brez nove zmage. Naslednji dvoboj v regionalnem tekmovanju čaka železarje v četrtek, ko bodo gostovali pri italijanski Fassi.

1

2

Sezona mučenja se nadaljuje: Ajax v izdihljajih tekme do težko prigarane točke (VIDEO)...Več