221329

Gajser po kvalifikacijah: Proga ni enostavna, a je za vse enaka (VIDEO)

Avtor: Lamin Diallo
24. 3. 2024, 08.44

Motokrosisti se bodo danes merili na drugi dirki svetovnega prvenstva v sezoni. Na VN Španije na dirkališču Intu Xanadu-Arroyomolinos pri Madridu bosta v razredu MXGP slovenske barve zastopala Tim Gajser in Jan Pancar.

Gajser je v sobotnih kvalifikacijah osvojil drugo mesto, Pancar je bil 23.

Gajserja je v kvalifikacijah ugnal le Španec Jorge Prado, branilec naslova je imel najboljši krog za dobro sekundo hitrejšega od Gajserja, skupno pa je bil hitrejši približno 13 sekund. Tretji je bil Francoz Maxime Renaux.

”Ni mi uspel najboljši štart, a sem s svojo vožnjo v kvalifikacijah zadovoljen. Moral sem opraviti kar nekaj prehitevanj, da sem lahko končal na drugem mestu, kar pa na tej progi ni enostavno. Zavedam se, da moram biti bolj bližje ospredju karavane, v kolikor bom želel na nedeljski dirki slaviti. Ni enostavno krmiliti po takšni stezi, a pogoji so za vse tekmovalce enaki, ” je po sobotnih kvalifikacijah dejal Tim Gajser.

Gajser je na uvodni dirki sezone v Argentini osvojil tretje mesto, Pancar je bil 14., zmagal pa je Prado. Ta tudi vodi v seštevku SP s 54 točkami, Gajser je tretji z 51, Pancar pa 14. s 13.

VN Španije, od 12:00 na Šport TV 1