[1176]
221239

Gajser na drugi dirki sezone išče prvo zmago v Španiji

23. 3. 2024, 10.32

Motokrosisti se bodo ta konec tedna drugič v tej sezoni pomerili za točke svetovnega prvenstva. Na dirki za VN Španije bosta dirkala tudi Tim Gajser in Jan Pancar. Vse dirke razredov MXGP in MX2 boste lahko spremljali na programu Šport TV.

Proga intu Xanadu – Arroyomolinos, ki se nahaja na jugozahodnem obrobju Madrida v Španiji, bo ta konec tedna prizorišče druge dirke sezone svetovnega prvenstva v motokrosu. Dirkači so se na progo prvič podali leta 2020, ko je dirko dobil Španec Jorge Prado. Gajser je zasedel drugo mesto.

Od takrat se je VN Španije standardni del motokros sezone. Dveh zmag se je na prizorišču veselil Nizozemec Jeffrey Herlings, ki je slavil v lanski sezoni in leta 2021. Edini preostali tekmovalec, ki se lahko pohvali z zmago na prizorišču, je Francoz Maxime Renaux, zmagovalec leta 2022.

Slovenski šampion Gajser tako še vedno išče prvo zmago v Španiji. Najboljša uvrstitev je prišla ravno leta 2020. Od takrat je zasedel 3. in 4. mesto, medtem ko je lansko dirko izpustil zaradi poškodbe.

Makolčan bo na Pirenejskem polotoku v razredu MXGP tekmoval v vlogi tretjega v skupnem seštevku prvenstva z zaostankom treh točk za vodilnim Pradom. Jan Pancar, ki je pred 14 dnevi debitiral na dirkah najvišjega ranga na dirki za VN Patagonije-Argentine, pa trenutno zaseda 14. mesto z izkupičkom 13 točk.

VN Španije v nedeljo od 12.00 na Šport TV 1

Vir: AMZS.si

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več