[1176]
221010

Na VN Španije poleg Gajserja in Pancarja tudi mladi Jaka Peklaj

20. 3. 2024, 11.07

V nedeljo svetovno karavano motokrosa druga preizkušnja letošnje sezone. Na trasi v Xanadu Arroyomolinosu se bodo najboljši dirkači sveta potegovali za VN Španije. Od slovenskih predstavnikov bomo tokrat Tima Gajserja in Jana Pancerja, ki bosta nastopila v razredu MXGP, spremljali tudi mladega Jako Peklaja, ki bo na Iberskem polotoku startal v razredu EMX250.

Za Peklaja bo to četrta preizkušnja v svetovnem prvenstvu motokrosa. Izjemni 16-letni dirkač je v začetku septembra lani med elito motokrosa v razredu MX2 premierno nastopil na VN Turčije, kasneje pa se je preskusil še na VN Italije in v razredu EMX250 na dirkališču Matterley Basin, kjer je potekala VN Velike Britanije. V Turčiji je med nekoliko okrnjeno konkurenco zasedel 16. mesto, v Italiji in Veliki Britaniji pa je bil 33.

Gajser in Pancar sta medtem svojo uvodno dirko letošnjega svetovnega prvenstva že odvozila. Pred desetimi dnevi je v Argentini petkratni svetovni prvak prišel do skupnega tretjega mesta (5. mesto v prvi in 1. v drugi vožnji), medtem ko je Pancar svoj krstni nastop v razredu MXGP končal na 14 .mestu (15. mesto v prvi in 14. mesto v drugi vožnji).

Prvo dirko sezone je sicer dobil aktualni svetovni prvak Španec Jorge Prado, drugi pa je bil Francoz Romain Fevbre. Motorji bodo znova zahrumeli v nedeljo, ko bo na sporedu že omenjena druga dirka sezone v španskem Xanadu-Arroyomolinosu.

VN Španije boste v nedeljo od 12. ure dalje lahko v živo spremljali na Šport TV 1!

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več