[3583]
226620

Vrhničani po ponovnem vodstvu v finalu presrečni: “Dosegli smo eno največjih zmag v zgodovini kluba”

24. 5. 2024, 09.15

Siliko še ena zmaga loči od premiernega naslova futsal prvaka Slovenije. V finalni seriji proti branilcu naslova Dobovcu so Vrhničani povedli z 2:1 v zmagah.

Tako kot uvodni tekmi finala je bila tudi tretja v Rogaški Slatini v četrtek sila napeta. Domačini, ki se potegujejo za sedmi naslov državnih prvakov v klubski zgodovini, so po dobrih petih minutah po golih Kneževiča in Martineza vodili z 2:0. Domači so narekovali ritem, a so svoje priložnosti izkoriščali tudi gosti. Po nesporazumu v domači vrsti je Nikola Jandrić prišel do žoge in zabil za 2:1 in s tem postavil rezultat prvega polčasa. Lahko bi bil tudi drugačen: Siliko je imel še tri priložnosti (Gašper Trdin je zapravil tudi 10-metrovko), Dobovec pa je v prvi polovici dvoboja dvakrat stresel okvir vrat.

V nadaljevanje je bolje vstopil Siliko, ki je izenačil prek Benjamina Tušarja. Na drugi strani je v 28. minuti Patrik Pasariček izkoristil gostujočo napako in zabil za 3:2. Po vodstvu je Dobovec hitro nabiral prekrške, za kar jih je z dvema izkoriščenima 10-metrovkama kaznoval kapetan Vrhnike Jandrič, ki je dosegel odločilna zadetka.

“Očitno se v tej seriji zmaguje v gosteh. Veseli smo te zmage. Začeli smo dobro, a smo padli, Dobovec je prevzel pobudo in nam zabil dva gola. Potem pa spet ta energija, ki je v nas. Ta želja, nekaj več od futsala, to nas je pripeljalo do zmage,“ je po tekmi dejal kapetan Vrhnike, ki bo imela tretjo zmago priložnost osvojiti pred svojimi navijači.

“Dosegli smo eno največjih zmag v klubski zgodovini. Naša ekipa je odigrala eno največjih tekem. Moker sem, kot da sem igral… Dobovec nas je stisnil, potem pa smo obrnili in zadržali. Naši fantje so pokazali nekaj neverjetnih stvari, navdušen sem. Predvsem pa sem navdušen, kje in kako smo zmagali. Redki so, ki so v Rogaški Slatini tako kdaj zmagali,” je dodal še trener Vrhnike Mile Simeunović.

Na drugi strani vzdušje ni bilo tako prešerno. “V prvem polčasu smo začeli odlično, imeli smo vse pod nadzorom. Vodili smo 2:0, potem smo prišli v težave zaradi akumuliranih prekrškov. Takoj smo izgubili na agresivnosti, nasprotniku smo dovolili, da se razmaha in še napako za prvi gol smo naredili, ki vrne Siliko v igro. Potem smo imeli stvari pod nadzorom. Težko pa je sedaj zbrati besede. Ne vem. Nimam besed. Celo leto delaš… Čestitam ekipi Silika za zasluženo zmago in dobro igro. Ni kaj dodati. Človek pa je lahko razočaran nad norčevanjem iz dela, ki ga vložiš celo leto. V torek je nova tekma. Na Vrhniko gremo po zmago, da vrnemo serijo v Rogaško Slatino in v naši dvorani osvojimo naslov. Premagali bomo vse,” je po bolečenem porazu dejal Žiga Čeh.

Četrta tekma finala 1. SFL v torek ob 19.55 na Šport TV 1!

Foto, vir: NZS.si

1

Euro se sploh še ni začel, Nemec s potezo na treningu navijače že spravil v ekstazo (VIDEO)...Več

2

Novi trener Zmajev za Šport TV: Proračun je pomemben faktor, ni pa odločilen (VIDEO)...Več

3

1

Šeško tik pred podpisom nove pogodbe...Več

2

Bundesliga ponudila nov čudež: Po porazu s tremi, do zmage s štirimi goli za obstanek v ligi! (VIDEO)...Več