[3583]
226593

Siliko na gostovanju znova ugnal Dobovec in dobil tretjo tekmo finala 1. SFL (VIDEO)

23. 5. 2024, 22.05

Na tretji tekmi finala 1. slovenske futsal lige je danes v Rogaški Slatini Sliko Vrhnika premagala Dobovec (3:4) in skupno v zmagah povedla z 2:1.

Nogometaši Dobovca so silovito krenili v srečanje in že od samega začetka izvajali močan pritisk na zadnjo vrsto Vrhničanov, ki so s težavo prehajali na tekmečevo polovico. Agresivna igra ekipe iz Rogaške Slatine je tudi kmalu obrodila sadove, že v 3. minuti srečanja je namreč po kratki kombinaciji iz kota v polno meril Denis Kneževič, le dve minuti kasneje pa je vodstvo domačih po napaki v gostujoči obrambi podvojil Javier Martinez.

Po drugem zadetku se je tempo igre nekoliko umiril, Siliku je uspelo strniti vrste in sprva vzpostaviti ravnotežje ter kasneje zagospodariti na igrišču, kar je Nikola Jandrić v . minuti uspel tudi kronati z zadetkom za znižanje zaostanka. Do konca polčasa smo sicer gledali razburljivo srečanje z veliko dogajanja, a nobeni izmed ekip ni uspelo doseči zadetka. Na odmor so tako z minimalno prednostjo odšli igralci Dobovca.

Tudi drugi polčas so nekoliko odločneje začeli domači, ki so nekajkrat nevarno poskusili, predvsem je bil nevaren Brazilec Anderson, a niso uspeli premagati razpoloženega Nejca Berzelaka.

V 7. minuti drugega polčasa pa je svojo priložnost dočakal tudi Siliko in jo prida izkoristil. Po krasno izpeljani akciji je Benjamin Tušar s prefinjenim strelom matiral čuvaja domače mreže Marka Prečka in izid poravnal na 2:2. A veselje gostov ni trajalo dolgo. Že dve minuti kasneje je po veliki napaki Silika s žogo sprejel Patrik Pasariček in nato s silovitim strelom Dobovec znova popeljal v vodstvo.

V 10. minuti se je gostom znova ponudila priložnost za znižanje. Zaradi preseženega dovoljenega števila akumuliranih prekrškov je Siliko imel na voljo 10-metrovko, to pa je s pravim topovskim izstrelom dodobra izkoristil Jandrić in s svojim drugim zadetkom na srečanju znova poskrbel za izenačenje.

V nadaljevanju sta obe moštvi poskušali, a nista našli poti do nasprotnikove mreže. Nato pa je v izdihljajih srečanja Pasariček igral z roko, kar je zasedbi Silika prineslo novo 10-metrovko. K žogi je znova stopil Jandrič, ki je bil še tretjič na današnji tekmi uspešen in je s hat-trickom poskrbel za končnih 3:4 ter drugo zmago Vrhničanov v finalu 1. SFL.

Siliko se je tako veselil še druge zaporedne gostujoče zmage in napravil korak bližje k svojemu zgodovinskemu prvemu naslovu državnih prvakov.

1

Euro se sploh še ni začel, Nemec s potezo na treningu navijače že spravil v ekstazo (VIDEO)...Več

2

Novi trener Zmajev za Šport TV: Proračun je pomemben faktor, ni pa odločilen (VIDEO)...Več

3

1

Šeško tik pred podpisom nove pogodbe...Več

2

Bundesliga ponudila nov čudež: Po porazu s tremi, do zmage s štirimi goli za obstanek v ligi! (VIDEO)...Več