[3194]
223487

Vidovšek po porazu na večnem derbiju: V drugem polčasu smo enostavno nehali igrati (VIDEO)

17. 4. 2024, 21.13

Na tretjem večnem derbiju sezone so v Stožicah slavili nogometaši Maribora, ki so po preobratu z 1:2 premagali ljubljansko Olimpijo. Vratar domačih Matevž Vidovšek je po srečanju dejal, da so skupaj s soigralci, zlasti v drugem delu, pokazali premalo energije.

Olimpija je sicer v srečanje krenila odločno in že v 6. minuti preko Nemanje Motike uspela priti v vodstvo. Zmaji so v prvem polčasu na igrišču imeli prevlado in na odmor tudi krenili z minimalno prednostjo. V drugem polčasu pa je sledila močna ofenziva gostov, ki so s sijajnim pritiskom in odločno igro preko Hillala Soudanija in Jana Repasa uspeli izid tekme obrniti v svojo korist.

“V prvem polčasu smo kontrolirali potek igre, v drugem polčasu pa se je jeziček nadzor nad igro vzpostavil nasprotnik. Kasneje smo prejeli zadetek in rdeč karton, kar je povzročilo močan padec v naši igri. Nikoli ni lahko igrati z igralcem manj, sploh na tekmi, kakršna je večni derbi. V drugem delu smo zlasti popustili v obrambi. Kaj točno se je zgodilo, ne vem, vendar smo v drugem polčasu preprosto nehali igrati,” je po srečanju dejal vratar zeleno-belih Vidovšek.

Foto & video: Šport TV

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več