[3194]
223493

Šimundža po zmagi nad Olimpijo: Če tekmo pogledamo kot celoto, smo si danes zaslužili tri točke (VIDEO)

17. 4. 2024, 21.31

Nogometaši Maribora so danes v Stožicah slavili na večnem derbiju proti ljubljanski Olimpiji (1:2). Strateg vijoličastih Ante Šimundža je po zmagi dejal, da tri točke zasluženo odhajajo v štajersko prestolnico, čeprav so njegovi varovanci v prvem polčasu precej trpeli.

Tretji letošnji večni derbi so sicer odločneje začeli Ljubljančani, ki so močno pritisnili na zadnjo vrsto Maribora in že v 6. minuti po zadetku Nemanje Motike prišli v vodstvo. Večji del prvega polčasa se je zdelo, kot da gostje nimajo odgovora na silovit pritisk domačih, a so kasneje le uspeli vzpostaviti ravnotežje na igrišču. Vajeti nad potekom igre pa so vijoličasti nato v drugem delu praktično popolnoma prevzeli v svoje roke in z zadetkoma Hillala Soudanija in Jana Repasa prišli do preobrata. Do konca obračuna so z igralcem več uspeli zadržati prednost in poskrbeli, da je Maribor prvič po septembru 2019 prišel do zmage na gostovanju v Stožicah.

“Mislim, da ko tekmo pogledamo kot celoto, smo si zaslužili tri točke. Vendar pa je bil začetek z naše strani izjemno slab. Razmišljati sem začel o njihovem slabem začetku v Mariboru, vendar hvala Bogu, da je bil vratar Ažbe Jug na dovolj visokem nivoju. Kasneje se nam je uspelo zbrati in že v drugi polovici prvega polčasa smo začeli igrati bolje. Če pogledamo celotno tekmo skupaj, smo danes zasluženo zmagali,” je po zmagi na večnem derbiju svoje misli strnil vodilni mož trenerske stroke Maribora Ante Šimundža.

Foto & video: Šport TV

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več