[3137]
208628

(VIDEO) Na tekmi Bundeslige zaradi uporabe pirotehničnih sredstev poškodovanih 11 ljudi

12. 11. 2023, 13.23

Med včerajšnjim obračunom nemškega državnega prvenstva med Augsburgom in Hoffenheimom je na delu tribune, ki so ga zasedali navijači gostov, prišlo do incidenta s pirotehničnimi sredstvi, zaradi katerega je po poročanju tamkajšnje policije poškodbe utrpelo vsaj 11 ljudi.

V 57. minut je na Augsburg Areni glasno počilo, zaradi česar je bila tekma tudi nemudoma prekinjena. Po poročanju nemških medijev naj bi eden izmed pristašev Hoffenheima prižgal močno pirotehnično sredstvo in ga vrgel proti zelenici, vendar pa je to pristalo med navijači. Zaradi glasnega poka naj bi bilo lažje poškodovanih 11 ljudi. Med dogajanjem je hitro na pomoč pritekla zdravniška služba in pomagala vsem poškodovanim. Tekma je bila nato prekinjena približno pet minut. Policija storilca sicer še ni uspela identificirati, vendar naj bi varnostne kamere dogajanje dodobra ujele.

Tekma se je sicer končala z rezultatom 1:1. V prvem polčasu so gostje nadzorovali potek srečanja in v 23. minuti po golu Wouta Weghorsta tudi povedli ter zasluženo na odmor odšli z minimalno prednostjo. V drugi del pa so odločneje krenili nogometaši Augsburga, ki so po sijajnem zadetku Ermedina Demirovića, ki je sprva krasno preigral nasprotnikovega branilca nato pa z natančnim strelom matiral še vratarja, v 53. minuti tudi uspeli priti do izenačenja. Hoffenheim je prvič v letošnji sezoni Bundeslige oddal točke na gostovanju in se trenutno z 19 osvojenimi točkami na prvenstveni lestvici nahaja na šestem mestu. Augsburg s šestimi točkami manj je medtem deseti.

2

Vilfan po visokem porazu Slovenije proti Grčiji: Pričakujem, da bo selektor nepreklicno odstopil (VIDEO)...Več