[3137]
208592

Najboljša strelca Bundeslige še naprej vroča: Kane že pri 17 golih, Guirassy ob povratku pokopal Dortmund (VIDEO)

11. 11. 2023, 17.45

Najboljša strelca nemške Bundeslige ostajata vroča kot hudič. Harry Kane je ob novi zmagi Bayern znova prispeval dva zadetka. Serhou Guirassy pa se je po poškodbi vrnil z zmagovitim zadetkom nad dortmundsko Borussio.

Bavarski velikan je v prvem polčasu delo opravil rutinsko, mrežo pa je polnil najboljši strelec prvenstva Harry Kane. Zadel je v 14. in 44. minuti, kar sta bila njegova 16. in 17. gol v sezoni bundelige, s tem je po številu zadetkov do 11. kroga Kane že prehitel svojega predhodnika pri Bayernu Roberta Lewandowskega iz sezone 2019/20. A potem so se Bavarci ustavili, Heidenheim pa se je prebudil in v drugem polčasu v le dveh minutah šokiral domače, ko sta zadela Tim Kleindienst in Jan-Niklas Beste. A senzacije le ni bilo, za kar je poskrbel Raphael Guerreiro v 73. minuti. Pričakovano zmago je nato potrdil še Eric Maxim Choupo-Moting (85.).

Na drugi današnji tekmi moštev z vrha lestvice sta se pomerila tretji Stuttgart in četrta Borussia Dortmund, oba sta imela po 21 točk. Domači so imeli že v 11. minuti priložnost za vodstvo, a je vratar Dortmunda Gregor Kobel ubranil enajstmetrovko, ki jo je pred tem sam zakrivil, neuspešen je bil Chris Führich. Domače je nato vendarle v vodstvo popeljal Niclas Füllkrug v 36. minuti, a je še pred polčasom za izenačenje poskrbel Deniz Undav. Ko je že kazalo, da si bosta ekipi plen razdelili, pa je domača zasedba v 83. minuti dobila še eno enajstmetrovko po še enem prekršku Kobla. Izkoristil jo je Serhou Guirassy, ki se je vrnil na zelenice po dveh tekmah premora zaradi poškodbe. Med odsotnostjo ga je na lestvici strelcev bundeslige prehitel Kane, Guirassy pa je zdaj pri 15 zadetkih.

Že v petek je Borussia Mönchengladbach premagala Wolfsburg s 4:0, na preostalih današnjih popoldanskih tekmah sta Augsburg in Hoffenheim igrala 1:1, Darmstadt in Mainz pa 0:0.

Zvečer bo še dvoboj Bochum – Köln, v nedeljo pa bo Bayer Leverkusen gostil Union Berlin, Werder Bremen Eintracht Frankfurt, krog se bo končal s tekmo kluba slovenskih nogometašev Kevina Kampla in Benjamina Šeška Leipziga s Freiburgom.

Na lestvici ima Bayern 29 točk, Bayer s tekmo manj 28, Stuttgart je po današnji zmagi pri 24, medtem ko je Dortmund ostal pri 21.

2

Vilfan po visokem porazu Slovenije proti Grčiji: Pričakujem, da bo selektor nepreklicno odstopil (VIDEO)...Več