[3137]
208474

Bundesliga: Visoka zmaga za vodilne Lekarnarje, Leipzig slavil proti Freiburgu

10. 11. 2023, 13.40

V soboto je v derbiju kroga Stuttgart z 2:1 premagal dortmundsko Borussio. Do pomembnih treh točk je prišel tudi Bayern, ki je bil z 2:1 boljši od Heidenheima. Prvi nedeljski dvoboj je pripradel Bayer Leverkusnu, ki je s 4:0 razbil Union Berlin. RB Leipzig našega Benjamina Šeška pa je na zadnji tekmi 11. kroga s 3:1 odpravil Freiburg.

V petek je enajsti krog med nemško nogometno elito s prepričljivo zmago nad Wolfsburgom začela Borussia Mönchengladbach, ki je slavila s kar 4:0.

V soboto je bila manj uspešna dortmundska Borussia, ki je v derbiju kroga na pomembni tekmi v lovu na vrh klonila proti Stuttgratu. Odločilni zadetek za 2:1 je z enajstmetrovke dosegel povratnik po poškodbi Serhou Guirassy. Zanj je to že 15 zadetek v letošnji sezoni. Že svojega 17. v Bundesligi pa je ob zmagi Bayerna nad Heidenheimom vknjižil Harry Kane.

V prvem nedeljskem obračunu je Bayer iz Leverkusna znova deloval kot dobro naoljen stroj in kar s 4:0 na domači zelenici premagal Union Berlin. Lekarnarji bodo tako tudi 11. prvenstveni krog sklenili na vrhu lestvice.

Sklepno dejanje 11. kroga pa je bila tekma med RB Leipzigom in Freiburgom. Slovenski biser Benjamin Šeško je tokrat začel tekmo od prve minute, a žal ni uspel doseči zadetka. V 63. minuti ga je zamenjal Poulsen. Rdeči biki so sicer po golih Xavi Simonsa, Loisa Opende in Christopha Baumgartnerja dobili s 3:1.

2

Vilfan po visokem porazu Slovenije proti Grčiji: Pričakujem, da bo selektor nepreklicno odstopil (VIDEO)...Več