[3137]
220030

Avtor: Lamin Diallo
9. 3. 2024, 18.55

Bayern je bil v 25. krogu pred pomembno nalogo. V želji pa ohranitvi upov na ubranitev naslova državnih prvakov morajo Bavarci uloviti Bayer, ki ima s tekmo man 7 točk prednosti pred četo Harryja Kana.

Bayern je tekmo začel odločno in do 20. minute že vodil z 2:0. Prvi zadetek je dosegel Kane, drugega pa je prispeval Goretzka. Mainz je uspel v 31. minuti zaostanek znižati, ko je s prostega strela Neuerja ugnal Amiri. Še pred koncem prvega dela se je bloboko v sodniškem dodatku med strelce znova vpisal Kane.

V drugem delu so bili Bavarci še učinkovitejši, saj so v okvir vrat Mainza sprožili 7-krat, od tega pa zadeli kar 5-krat. Že v 47. minuti je v polno meril Müller, v 61. minuti mu je sledil Musiala, v 65. Gnabry ter v 70. minuti znova Kane, s čemer je zapečatil svoj četrti hat-trick v sezoni. V sodnikovem dodatku je svoj drugi zadetek na srečanju dosegel še Goretzka.

VIDEO: Zadetki iz drugega polčasa  Video is not available for your country. Kane je s 30 goli prvi strelec lige. Hkrati je postal prvi igralec s 30 zadetki v elitni nemški ligi v svoji prvi sezoni po Uweju Seelerju iz 1963/64.