219965

Bayern v upanju na ohranitev možnosti za naslov proti Mainzu

Avtor: Lamin Diallo
9. 3. 2024, 10.30

Bavarci bodo proti predzadnje uvrščenemu Mainzu skušali popraviti vtis z zadnje prvenstvene tekme, ko so v gosteh remizirali 2:2. Münchenčani bodo računali na svojega prvega asa Harryja Kana, ki v polno meri vsakih 79 minut igre. Od 24 tekem se med strelce ni vpisal le na sedmih.

V Münchnu so bili med tednom zadovoljni, saj je Bayern nadoknadil zaostanek iz prve tekme proti Laziu in se uvrstil v četrtfinale Lige prvakov. Harry Kane, ki zdaj ima 33 golov na enakem številu nastopov za klub in Thomas Müller sta zadela za zmago s 3:0. V domačem prvenstvu Bavarcem ne kaže tako rožnato. Prejšnji vikend je četa Thomasa Tuchla remizirial 2:2 proti Freiburgu in s tem vodilnemu Bayerju omogočila, da je svojo prednost na vrhu lestvice povišal na 10 točk.

Thomas Tuchel, ki si je trenersko ime stvaril ravno pri tokratnemu nasprotniku Mainzu, ima v svojem moštvu največ težav v ombrabni vrsti. Kimmich je zapolnil mesto desnega bočnega branilca v odsotnosti Mazraouija, Boeya in Laimerja. Slednji se je vrnil v ekipo in bo zamenjal suspendiranega vezista Pavlovića, pri čemer je Tuchel napovedal, da njegova zadnja četverica ostaja nespremenjena.

Leroy Sané je po težavah s prepono začel tekmo proti Laziu in naj bi obdržal svoje mesto v trojici za konico napada, skupaj z Müllerjem in Jamalom Musialo. Serge Gnabry je po mesecih odsotnosti proti Laziu prišel na igrišče v zadnjih minutah in bo zagotovo dobil priložnostu tudi proti Mainzu, enako kot mladenič Mathys Tel, ki je med tednom podpisal novo dolgoročno pogodbo.

Bayern proti svojemu nasprotniku v 25. krogu Bundeslige zagotov ne bo imel enostavne naloge. Moštvo Mainza se v zadnjih 10 tekem sezone odpravlja z neugodnega 17. položaja na prvenstveni lestvici. Varovanci Boja Henriksena so v letošnji sezoni slavili le dvakrat, njihov zadnji uspeh na gostovanju pa sega skoraj leto dni nazaj.

Bayern München – Mainz, danes ob 15.25. na Šport TV 2!