[3]
188076

26. 3. 2023, 09.26

V domžalski športni dvorani je v 22. kolu Lige Nova KBM Helios Suns gostil košarkarje Šenčurja. Zmage v derbiju kroga pa so se v infarktni končnici zavoljo koša Dina Murića v zadnji sekundi srečanja s 73:75 veselili gostje.

Domžalčani so po štirih zaporednih zmagah na domačem parketu izgubili, a se kljub temu na vrhu lestvice točkovno izenačili s Krko. Obe ekipi imata razmerje zmag in porazov 18-4. Na tretjem mestu pa se je utrdil Šenčur, ki je slavil 13. zmago. Gosti so sicer v zaporednih kolih ugnali obe najboljši ekipi Lige Nova KBM.

Večji del prvega polčasa sta bila tekmeca precej izenačena, sredi druge četrtine pa so domačini po trojki Tadeja Fermeta povedli za devet točk. Na odmor so varovanci Dejana Jakare odšli s +6.

V drugem delu so varovanci Miljana Pavkovića zmanjševali zaostanek in ob koncu tretje četrtine po trojki Nejca Martinčiča tudi povedli. Domžalčanom se je ustavil met za tri točke (10/36), posledično pa so košarkarji Šenčurja ostali blizu tudi v končnici.

V njej sta se ekipi večkrat izmenjali v vodstvu, napad Heliosa pa je v zadnjih sekundah zapravil Austin Luke. Za Šenčur je na uri ostalo še sedem sekund, ko pa se je že zdelo, da se je Dino Murić zapletel, je iz težkega položaja od strani zadel od table za odločilni dve točki. Helios je imel še štiri desetinke sekunde, a je zahteven met za tri točke zgrešil Blaž Mahkovic.

Pri Šenčurju je bil tudi sicer najboljši posameznik Murić s 25 točkami in 14 skoki, pri domačih pa je z 21 točkami izstopal Austin Luke (6 podaj). Blaž Mahkovic je večino od 16 točk dosegel s črte prostih metov (14:15).

Domžalčani se bodo v 23. kolu v petek v gosteh pomerili z Rogaško, Šenčur pa v ponedeljek, 3. aprila, čaka domači dvoboj z Zlatorogom Laško. Obe tekmi pa si boste lahko ogledali na Šport TV, tako kot tudi današnji dvoboj med Polzelo in Šentjurjem.

Polzela – Šentjur ob 19.55 na Šport TV 1!

Foto, video: Šport TV