[38]
201888

V polfinalu svetovnega pokala pet slovenskih kajakašev

1. 9. 2023, 13.34

Drugi dan tekme za svetovni pokal v slalomu na divjih vodah v La Seu d'Urgellu so se iz dopoldanskih kvalifikacij v sobotni polfinale prebili vse kajakašice ter dva kajakaša. Med deseterico sta se uvrstila Eva Terčelj in Peter Kauzer, tik za njo pa je bil Niko Testen.

Najboljši slovenski dosežek dneva v kajakaških kvalifikacijah je pripadel Evi Terčelj, ki je na progi, na kateri je leta 2019 postala svetovna prvakinja, v kvalifikacijah zasedla osmo mesto. S tem si je brez težav zagotovila napredovanje v polfinale.

Po prvi kvalifikacijski vožnji je do polfinala prišla tudi Eva Alina Hočevar, ki je bila 18. Uspel ji je boljši nastop kot v kanuju, kjer je v četrtek obstala že v prvi fazi tekmovanja. Ajda Novak je imela v prvem nastopu nekaj smole, saj se je uvrstila na 21. mesto in tako le za eno mesto in manj kot sekundo zgrešila neposredno napredovanje v drugo fazo tekmovanja. Uspešna je bila v drugi vožnji, kjer je imela sedmi čas.

V moški konkurenci sta s prvim nastopom svojo nalogo opravila Peter Kauzer in Niko Testen, ki nista imela težav z napredovanjem. Kauzer, ki je na reki Segre leta 2009 postal svetovni prvak, bil pa tudi večkrat na stopničkah tekem svetovnega pokala, je kvalifikacije končal kot deveti.

Brez težav je v polfinale prišel tudi Niko Testen. Tudi njemu olimpijska proga iz leta 1992 očitno ustreza, saj je na Iberskem polotoku dosegel nekaj svojih najboljših uvrstitev v članski konkurenci. Tokrat je bil enajsti. Manj sreče je imel Vid Kuder Marušič. V prvi vožnji je bil 33., napredovanje mu je ušlo za dobro sekundo, v drugi vožnji pa je bil dvanajsti ter ostal pred vrati polfinala.

Polfinalne in finalne vožnje kajakašic in kajakašev bodo v soboto. Že danes popoldne pa bodo v Španiji potekale polfinalne in finalne vožnje kanuistov in kanuistk, na startu bodo Luka Božič, ki je bil najboljši v kvalifikacijah kanuistov, Benjamin Savšek, ki je bil v četrtek peti, ter kanuistka Alja Kozorog.

2

Vilfan po visokem porazu Slovenije proti Grčiji: Pričakujem, da bo selektor nepreklicno odstopil (VIDEO)...Več