[3137,2]
194435

Stuttgart obdržal status prvoligaša

5. 6. 2023, 22.43

Dodatne kvalifikacije za obstanek oziroma napredovanje v prvo nemško Bundesligo so šle v roke Stuttgarta. Potem ko je na prvi tekmi visoko ugnal HSV, je na povratnem prav tako slavil, čeprav je zaostajal z 0:1.

HSV je pred svojimi navijači potreboval čudež, za preobrat je moral doseči vsaj tri zadetke. Začel je izvrstno, saj je že po treh minutah Sonny Kittel pospravil žogo v mrežo Stuttgarta. Nadaljevanje pa ni bilo več tako uspešno.

Po odmoru je vročo domačo publiko utišal Enzo Millot. Isti igralec je zapečatil usodo tekme petnajst minut kasneje s svojim drugim golom. Sicer je v globokem sodnikovem podaljšku padel še tretji zadetek. Ko je HSV poskusil vsaj izenačiti, je bil s protinapada uspešen Silas Katompa Mvumpa.

HSV je še drugo leto zapovrstjo klecnil v dodatnih kvalifikacijah, lani je bila od ekipe iz Hamburga boljša Hertha.