[3137]
194090

2. 6. 2023, 10.02

Na uvodni tekmi dodatnih kvalifikacij za napredovanje oziroma obstanek v Bundesligi je do visoke zmage prišel Stuttgart. Ta je v četrtek zvečer doma s kar 3:0 premagal HSV.

Da to ni večer nekdanjih evropskih klubskih prvakov se je pokazalo že v prvi minuti srečanja, ko je Stuttgart v vodstvo popeljal Konstantinos Mavropanos. Šestnajsta ekipa letošnje izvedbe nemškega prvenstva bi svoje vodstvo lahko podvojila že sredi prvega polčasa, a je v 26. minuti enajstmetrovko zapravil Serhou Gyrasi.

Slednji je svojo napako popravil z novim zadetkom Stuttgarta s prekinitve. Kot in asistenco Borne Sose je napadalec izkoristil v 54. minuti, tri minute prej pa je lepo akcijo gostiteljev kronal še Josha Vagnoman.

Po lanskem poraz proti berlinski Herthi je Hamburg blizu tega, da še drugo leto zapored ostane brez želenega povratka med nemško nogometno elito. Pred domačimi navijači ga čaka izjemno zahtevna naloga. Tudi v luči tega, da ne bo mogel računati na Anssija Suhonena, Rdeč karton finskega vezista v drugem polčasu je kronal skromen večer Hamburga, ki bo velik zaostanek poskušal nadoknaditi v ponedeljek zvečer.

Hamburger SV – Stuttgart v ponedeljek ob 20.40 na Šport TV 1!

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več