single
[2085]
265381

OP ZDA: Đoković v polfinalu proti Alcarazu

Avtor: Aljaž Pirnat
3. 9. 2025, 08.25

Srbski teniški zvezdnik Novak Đoković si je zagotovil polfinale na odprtem prvenstva ZDA priti Špancu Carlosu Alcarau in ohranil pot do rekordnega 25. turnirja za grand slam. Osemintridesetletni Đoković se je uvrstil v rekordni 14. polfinale turnirja v New Yorku z zmago nad četrtim nosilcem Taylorjem Fritzom.

Alcaraz je v četrtfinalu premagal Čeha Jirija Lehecko s 6:4, 6:2 in 6:4. Đoković je s 6:3, 7:5, 3:6 in 6:4 izločil zadnjega Američana v moški konkurenci, 16:0 ima izkupiček proti ameriškim nasprotnikom v New Yorku.

Lanska finalistka Jessica Pegula pa vzbuja upanje ameriških teniških navijačev, četrta nosilka je namreč v četrtfinalu izločila Čehinjo Barboro Krejčikovo s 6:3 in 6:3, brez boja je zaradi poškodbe končala druga Čehinja Marketa Vondroušova, nekdanja zmagovalka Wimbledona. Prva nosilka in branilka naslova Arina Sabalenka iz Belorusije se bo tako v polfinalu pomerila z lansko finalistko Peguilo.

“To je bil neverjetno tesen dvoboj. Mislim, da sem imel veliko sreče, da sem v drugem nizu ubranil nekaj ključnih break žogic, večino drugega in tretjega niza je bil boljši igralec,” je po dvoboju s Fritzom dejal Đoković.

Fritz je v tesnem četrtem nizu ubranil dve žogici tekmeca za zmago, preden je svojo usodo zapečatil z dvojno napako. “Zadnja igra je bila živce parajoča. Za Taylorja je bila težka, ker jo je končal z dvojno napako, tega si ni zaslužil,” je dodal Đoković.

Đoković in Alcaraz se bosta pomerila prvič po četrtfinalu odprtega prvenstva Avstralije januarja, ko je Srb zmagal v štirih nizih in si v rivalstvu zagotovil prednost s 5:3 v zmagah.

Alcaraz na turnirju v svojem prizadevanju za šesti naslov na grand slamih še ni izgubil niza. Svoj prvi veliki slam je osvojil prav v New Yorku leta 2022 še kot najstnik.

“Pravkar sem odigral res skoraj popolno tekmo. Samo še dva koraka, poglejmo, kaj se bo zgodilo v zaključku turnirja. Ampak ja, počutim se odlično in sem lačen uspeha,” je povedal Alcaraz, ki je od začetka odprtega prvenstva Italije maja zmagal na 35 od 36 tekem.

Alcaraz lahko s slavjem v New Yorku prevzame prvo mesto na svetovni lestvici in prehiti Italijana Jannika Sinnerja.

Lehecka si je želel prvega polfinala na grand slam turnirju, a Alcarazu ni bil kos. “Nekako sem srečal grand slam različico Carlosa. Pravkar je pokazal, da je eden od kandidatov za naslov, to je zagotovo. Vsi so to vedeli in on je to dokazal,” je pojasnil Čeh.

Manj kot dve uri pred predvidenim srečanjem na stadionu Arthur Ashe je vodstvo turnirja sporočilo, da Vondroušova ne more stopiti na igrišču. Pegula se je pred tem prepričljivo uvrstila v polfinale, potem ko je premagala še eno češko nekdanjo wimbledonsko prvakinjo Krejčikovo. Ta je slabo servirala in plačala ceno.

“Noro je zdaj gledati in viseti, kako igram na velikih igriščih pred najbolj noro publiko. Pred desetimi leti si nikoli nisem mislila, da bom tu, kjer očitno sem,” pa je dejala Pegula.

Bolje je začela uvodni niz in hitro povedla s 3:0, enako pa se je zgodilo tudi v drugem nizu. Krejčikova je na kratko zagrozila z vrnitvijo v igro, ko je Pegula zapravila priložnosti za vodstvo s 5:1. Čehinja se je odzvala z dvema zaporednima osvojenima igrama, a dve dvojni napaki v zadnji igri sta končali ta preblisk.

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Dirigent islandske igre: “V čast nam bo igrati proti enemu od najboljših košarkarjev na svetu” (VIDEO)...Več

2

Slovenci v lov na drugo zmago: “Obramba Islandije Dončiću ustreza, a se moramo tekme lotiti brez podcenjevanja” (VIDEO)...Več

3

Padjen: “Vsi se trudimo Slovenijo dvigniti na najvišji nivo, atmosfera v garderobi je fenomenalna” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Sanjski dom sanjskega dirkača: Tim Gajser odprl vrata luksuzne hiše in garaže (VIDEO)...Več

2

Legenda brez dlake na jeziku: “Ko slišim izjavo selektorja, sploh ne vem, ali je sedel na klopi” (VIDEO)...Več

3

SLOVENIJA IMA EVROPO: Celjani bodo spet igrali konferenčno ligo! (VIDEO)...Več