223551

Odziv po večnem derbiju: Pohvale na račun glavnega sodnika (VIDEO)

Avtor: Lamin Diallo
18. 4. 2024, 16.22

Na večnem derbiju so sodniki pogosto pod velikim pristiskom in enako je veljalo za 28-letnega Martina Matošo, ki je že med polčasom prejel pohvale gostov studia Šport TV. Po tekmi ga je pohvalil tudi glavni trener Maribora, ki bo skušal v soboto svoje varovance pripeljati do nove prvenstvene zmage.

Martin Matoša se je najbolj izkazal s potezo v prvem polčasu, ko je krilni napadalec Maribora Soudani po desni strani prodrl v kazenski prostor Olimpije in nato padel v kontaktu z branilcem Soualehejem. Sprva je delovalo, da gre za enajstmetrovko, a je glavni sodnik srečanja kljub pritožbam mariborskih ngometašev le zamahnil z roko. Počasni posnetek je pokazal, da do kontakta ni prišlo. Po koncu srečanja je v izjavi za Šport TV glavnega sodnika pohvalil tudi gostujoči strateg Ante Šimundža.

Mariborčani bodo v 32. krogu Prve lige Telemach gostili moštvo Rogaške. Srečanje bo v prenosu na Šport TV s pričetkom studijskega dela ob 14:15!