[2]
159876

Manchester City sedmič angleški nogometni prvak

22. 5. 2022, 21.01

Nogometaši Manchester Cityja so ubranili naslov angleškega prvaka. V dramatičnem zadnjem krogu so po preobratu s 3:2 premagali Aston Villo, s tem pa zadržali točko prednosti pred Liverpoolom, ki proti Wolverhamptonu prav tako ni imel lahkega dela, a je koncu zmagal s 3:1.

Cityju, ki je prvak postal sedmič in tretjič v zadnjih štirih letih, je proti ekipi Stevena Gerrarda, legende Liverpoola, slabo kazalo. Gosti so v 69. minuti z golom Coutinha povedli z 2:0, toda rezervista Ilkay Gündogan z dvema in Rodri s strelom od daleč sta poskrbela, da izid v Liverpoolu, kjer je Wolverhampton prav tako povedel, in to že v tretji minuti, ni bil več pomemben. Liverpoolčanom sta zmago zagotovila Mohamed Salah v 84. in Andy Robertson v 89. minuti, prvi gol za gostitelje je še v prvem polčasu dosegel Sadi Mane.

Pred zadnjim krogom je bilo tudi vprašanje, kdo se bo ob Cityju, Liverpoolu in Chelseaju uvrstil v ligo prvakov. Za to sta se potegovala londonska kluba Tottenham in Arsenal. V boljšem položaju je bil Tottenham, ki je moral v gosteh premagati Norwich. Priložnosti ni izpustil iz rok, zmagal je kar s 5:0. Dva gola sta k zmagi prispevala Dejan Kuluševski in Heung-Min Son, enega pa Harry Kane. Arsenalu prepričljiva zmaga 5:1 proti Evertonu ni pomagala, zadovoljiti se je moral z uvrstitvijo v evropsko ligo.

Tam bo igral tudi Manchester United, ki je v zadnjem krogu z 0:1 izgubil proti Crystal Palaceu, a njegovega spodrsljaja ni izkoristil West Ham, ki ga je s 3:1 ugnal Brigton. United je tako zasedel šesto, West Ham, ki bo igral v konferenčni ligi, pa sedmo mesto.

Napeto je bilo tudi v boju za obstanek, pred zadnjim krogom sta se mu hotela izogniti Burnley in Leeds. Oba sta imela isto število točk, Burnley pa boljšo gol razliko. Toda rešil se je Leeds, ki je z golom v sodnikovem dodatku v gosteh ugnal Brentford z 2:1. Od 80. minute je igral tudi z igralcem več, saj je sodnik zaradi drugega rumenega kartona izključil Sergija Canosa. Burnley je svojo tekmo na domačem igrišču izgubil, z 2:1 je bil boljši Newcastle, ki je tako Burnley poslal v drugoligaško druščino, med katero bosta naslednje leto igrala tudi Norwich in Watford.