V petek se bo začelo 5. kolo Lige Nova KBM za prvaka. Ob 19.55 se bosta v Ljubljani srečali Petrol Olimpija in Sixt Primorska (prenos na Šport TV 1). V soboto se bo Rogaška pomerila s Helios Suns, Krka bo gostovala v Šenčurju. Obračun med Ilirijo in Šentjurjem bo na sporedu v nedeljo.
Peto kolo Lige Nova KBM za prvaka bosta odprli ekipi Petrola Olimpije in Sixt Primorske. Ljubljančani so v prejšnjem kolu doživeli prvi poraz v boju za prvak, morali so priznati premoč Helios Suns. Sixt Primorska je edini poraz v drugem delu državnega prvenstva doživela v prvem kolu proti Krki. Moštvi sta se nazadnje pomerili v polfinalu Pokala Spar, v katerem so se zmage in kasneje naslova najboljših veselili Primorci.
Jordan Morgan je s 14,3 točk na tekmo prvi strelec Petrola Olimpije v tej sezoni Lige Nova KBM. Marjan Čakarun je z enakim povprečjem najučinkovitejši košarkar ekipe iz Kopra.

Izjavi trenerjev pred tekmo:
Zoran Martić, trener Petrol Olimpije:
“Srečanje med Petrolom Olimpijo in Sixt Primorsko v Stožicah je zagotovo derbi kola v Ligi Nova KBM za prvaka. Sixt Primorska je kvaliteten in močan nasprotnik, ki je v dobri strelski formi. Z dobro obrambo bomo poskusili minimalizirati njihov napad.”
Jurica Golemac, trener Sixt Primorske:
“Za dvoboje s Petrolom Olimpijo posebna motivacija ni potrebna. Ljubljančani se bodo po porazu v prejšnjem kolu proti Helios Suns zagotovo želeli vrniti na zmagovalne tirnice. Tekma bo zelo zahtevna. V Ljubljano se odpravljamo samozavestno, naša želja je, da prikažemo čim boljšo predstavo in poskusimo presenetiti aktualne državne prvake.”
Petrol Olimpija – Sixt Primorska, 19.55 na Š1!
Foto: Sportida.com
Vir: KZS