[3137,2]
211672

Kampl o Šešku: Je popoln napadalec, le ostati mora potrpežljiv. Zanj je meja le nebo

Avtor: Aljaž Pirnat
14. 12. 2023, 11.10

RB Leipzig, katerega barve branita tudi slovenska nogometna virtuoza Benjamin Šeško in Kevin Kampl, je včeraj v zadnjem krogu skupinskega dela lige prvakov premagal švicarski Young Boys (2:1). Tokrat je Šeško začel od prve minute in v začetku drugega polčasa dosegel tudi prvi zadetek bikov. Njegov klubski rojak mu zato svetuje, da ostane strpen, saj bo njegova priložnost, da zablesti v polnem sijaju, nedvomno prišla.

Šeško v letošnji sezoni priložnost od prve minute dobiva precej poredko. Od 23 tekem, ki so jih v letošnji sezoni odigrali aktualni nemški pokalni prvaki, se je v začetni enajsterici znašel le šestkrat. A 20-letnemu Radečanu nihče ne mora očitati neučinkovitosti. V 677 minutah igre, kolikor jih je letos zbral v dresu Leipziga, je dosegel sedem zadetkov, zadnjega na včerajšnjem obračunu lige prvakov proti Young Boys.

Številni so zato mnenja, da bi Posavec moral biti deležen večje minutaže, a njegov klubski kolega in nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl pravi, da njegov mlajši rojak ne sme izgubiti potrpežljivosti, saj je izvrsten napadalec, katerega prihodnost je nedvomno svetla.

“Bendži ima vse to, kar potrebuje vsak, ki želi postati zelo velik napadalec. In to v svetovnem merilu! Ima namreč vse. Ima hitrost, ima tehniko, je dober z glavo, ima tudi strel. Včasih mu rečem, da ima “šut kot konj” (smeh, op. p.). Res. Ima levo nogo, ima desno nogo,” je po včerajšnji zmagi sprva za siol.net dejal Kampl.

“Beni mora biti samo še dovolj potrpežljiv. Za mlade igralce je zelo pomembno, da si pustijo malce časa in nočejo prehitro narediti vsega naenkrat. Že večkrat sem mu rekel, da je to lahko za mlade igralce pogosto velika napaka. Zanje je bolje, da vsak dan napredujejo. In delajo stvari vedno bolje. Naj si raje pusti čas in napreduje počasi, a zanesljivo. Če bo Bendžiju to uspelo, bo lahko naredil vse, kar bo hotel. In potem bo, v to sem prepričan, zanj meja le nebo, kot radi rečemo v Nemčiji. Pri tem mu bom skušal pomagati, to sem mu povedal že na začetku. V nogometu sem namreč že dolgo. Beni je kot človek in igralec izvrstna oseba. Zelo lepo je za Slovenijo, da ima takega napadalca in igralca,” je nato še dodal nekdanji član dortmundske Borussie.

Šeška in Kampla naslednja priložnost za dokazovanje čaka že v soboto, ko bodo biki na Red Bull Areni gostili letos neugodni Hoffenheim, ki je v dosedanjem poteku letošnjega nemškega državnega prvenstva v gosteh klonil le enkrat.

RB Leipzig – Hoffenheim v soboto ob 18.25 na Šport TV 1!

1

2

3

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več