[3137]
211635

Avtor: Lamin Diallo
13. 12. 2023, 21.03

Nogometaši Leipziga so v 6., zadnjem krogu skupinskega dela lige prvakov v skupini G gostili Young Boys in zmagali z 2:1. Leipzig si je že pred tem priigral napredovanje v osmino finala, zato je na srečanju proti Young Boys priložnost od prve minute dobil Benjamin Šeško, ki pa ni razočaral.

V skupini G je bilo vse odločeno že pred zadnjim krogom. Leipzig, pri katerem sta začela tako Benjamin Šeško kot Kevin Kampl, je zadel že v peti minuti, a je bil strelec Šeško za malenkost v prepovedanem položaju. Pozneje so gledalci gledali bolj ali manj izenačeno igro brez priložnosti.

V 51. minuti pa je v kazenskem prostoru do žoge spet prišel Šeško, se otresel svojega čuvaja in žogo poslal pod prečko za 1:0, kar je bil drugi gol mladega Slovenca, ki je igral do 74. minute, v skupinskem delu. Že v naslednjem napadu so Švicarji izenačili prek Ebrime Colleyja, toda Emile Forsberg je v 56. minuti po podaji Kampla Nemcem priigral zmago.

Šeško je tako znova dokazal, da vselej izkoristi priložnost, ko mu je ta ponujena. Zanimivo bo videti, ali si bo Šeško z današnjo predstavo prislužil mesto v začetni enajsterici na sobotnem obračunu proti Hoffenheimu.

Srečanje med Leipzigom in Hoffenheimom bo na sporedu v soboto ob 18:25 na našem prvem programu.

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več