single
[2085]
259669

Državna teniška prvaka Gal Emeršič Potočnik in Zala Bizjak

Avtor: Aljaž Pirnat
23. 6. 2025, 12.50

Gal Emeršič Potočnik in Zala Bizjak sta konec tedna v Krškem postala državna teniška prvaka med posamezniki, je v sporočilu za javnost zapisala krovna zveza Tenis Slovenija. V okviru sofinanciranja tekmovalnega programa so organizatorji razdelili 3000 evrov, je zveza dodala v izjavi za javnost.

Za Emeršiča Potočnika je bil to drugi naslov državnega prvaka, saj je poleg zmage med posamezniki slavil tudi v konkurenci dvojic.

V finalu posameznikov je s 6:1, 6:1 premagal klubskega kolega pri ŽTK Maribor Tilna Kovača. Emeršič Potočnik je v četrtfinalu pripravil preobrat proti Mihi Vetrihu, nato pa je v polfinalu prepričljivo premagal še Marka Laubiča.

V dvojicah je skupaj z Marselom Žnuderlom v finalu odpravil dvojico Mileusnić/Obrul s 6:3, 6:3.

Pri članicah je naslov državne prvakinje osvojila Zala Bizjak (CTA), ki je v napetem finalu premagala Zalo Vnuk (SL-LJ).

Bizjak je igrala tudi v finalu ženskih dvojic, kjer pa sta morali skupaj z Meto Marenk priznati premoč paru Doberlet/Vnuk.

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Diaz in Kane pokončala Hoffenheim, Bayern prekinil niz brez zmage...Več

2

Majevski po porazu: “Olimpija ni bila boljša, kaznovala je naše napake” (VIDEO)...Več

3

Svit Sešlar: “Vrnitev v Slovenijo ni korak nazaj” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Kako je United zopet postal … United...Več

2

”Mura je po velikosti tretji klub v Sloveniji”...Več

3

Pomlajeni Domžalčani tudi brez dolgoletnega kapetana optimistični: “Bolj kot lestvica je pomemben stalen napredek”...Več