211550

Dončić popeljal Dallas do zmage nad Jezerniki (VIDEO)

Avtor: Lamin Diallo
13. 12. 2023, 08.04

Slovenski košarkar Luka Dončić je v dresu Dallas Mavericks v domači dvorani prikazal novo blestečo predstavo, s katero je na realna tla postavil prvega zvezdnika lige NBA LeBrona Jamesa in njegove Los Angeles Lakers, zmagovalce Las Vegasa. Dončić je tekmo končal s 33 točkami, 17 podajami in šestimi skoki ter pomagal Dallasu do zmage s 127:125.

To je bila za 24-letnega Slovenca že osma zaporedna tekma v prvenstvu NBA, na kateri je dosegel vsaj 30 točk.

“Kdo si ne bi želel postati MVP?” je odvrnil Dončić na vprašanje novinarjev po tekmi, počaščen, da se pojavi med kandidati za najkoristnejšega igralca sezone: “Toda moj prvi cilj je z ekipo osvojiti naslov.”

Jezerniki so igrali na prvi tekmi, odkar so v soboto osvojili prvi medsezonski turnir lige NBA v Las Vegasu.

Tekma je bila ves čas razburljiva, ekipi sta se kar osemkrat izmenjali v vodstvu, jezerniki so sicer z izjemno tretjo četrtino nadoknadili 15 točk zaostanka in si v zadnji priigrali štiri točke naskoka.

Vendar pa se je pri Dallasu, kjer je še vedno manjkal drugi strelec Kyrie Irving, izkazal tudi Dante Exum, ki je zablestel v zadnji četrtini in zgolj v tem delu igre dosegel 17 točk, vključno s tremi trojkami. Skupno je končal pri 26 točkah, Tim Hardaway ml. pa jih je s klopi v podporo Dončiću dodal 32.

“Ker vem, kako tesno igrajo obrambo nad Luko, sem moral tudi sam poskusiti dati pečat igri,” je dejal Hardaway ml., ki je zaradi težav s hrbtom izpustil tri od prejšnjih petih tekem.

Prvi strelec gostov iz Kalifornije je bil Anthony Davis s 37 točkami, James jih je zbral 33.

Dončić je ostal v igri, čeprav si je med tekmo zvil gleženj ter v fizičnem dvoboju tekmecev zahodne konference utrpel tudi krvavo ustnico.

“Ni ‘šans’, na takšni tekmi pa že ne bom šel z igrišča,” je po tekmi odločno zatrjeval slovenski zvezdnik: “Ko igraš proti najboljšim, želiš do konca ostati na igrišču.”

“To je bila res izjemna zmaga celotne ekipe. Imamo tako veliko dobrih fantov, vsak je k zmagi dodal svoj delež, vsak je igral zavzeto,” je dodal Dončić.

Naslednja tekma Dallas čaka v četrtek, ko bo v domači dvorani gostil še Minnesoto.

Srb Nikola Jokić, MVP zadnjega finala s prvakom Denverjem, tekme proti Chicagu ni končal, saj je bil izključen proti koncu druge četrtine zaradi besed, namenjenih sodniku. To se je zgodilo po akciji, v kateri je upal na osebno napako. Zlata zrna, katerih član je tudi Slovenec Vlatko Čančar, a zaradi poškodbe ne igra, so vseeno premagala bike s 114:106.

Draymonda Greena bržkone čakajo novi disciplinski ukrepi vodstva lige NBA, potem ko je moral že tretjič v sezoni predčasno s parketa ob porazu Golden State Warriors v gosteh pri Phoenix Suns s 116:119. Za slednje je Devin Booker dosegel 32 točk.

Green, ki je bil prejšnji mesec suspendiran za pet tekem, potem ko je zgrabil Rudyja Goberta iz Minnesote v zadušljiv prijem, je moral iz igre, potem ko je divje zamahnil z roko v obraz igralca Phoenixa Jusufa Nurkića.

Kelti so si v Bostonu opomogli po slabšem začetku in premagali Cleveland Cavaliers s 120:113 ter ohranili svoj domači niz neporaženosti. Jayson Tatum in Jaylen Brown sta dosegla po 25 točk, medtem ko je Kristaps Porzingis končal pri 17.

Toda vodilna ekipa vzhodne konference se je morala zelo potruditi za zmago, potem ko je v prvi četrtini zaostajala za 15 točk po vrsti izgubljenih žog in slabih metov. “Začeli smo počasi, a smo se k sreči pravočasno pobrali in začeli zadevati,” je po zmagi dejal Tatum.

Pri Clevelandu je bil najboljši Donovan Mitchell z 29 točkami, Darius Garland pa jih je dosegel 26.

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več