[3]
210607

Dončić na prvi tekmi kot očka do strašanskega trojnega dvojčka: “Za mano je najsrečnejši dan v življenju”

3. 12. 2023, 08.24

Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić ob vrnitvi na parket severnoameriške lige NBA ni mogel preprečiti domačega poraza proti Oklahoma City Thunder s 120:126. Ob tem je novopečeni očka dosegel trojni dvojček s 36 točkami, 15 skoki in 18 asistencami.

Dallas je dvoboj dobro odprl, a je nato Oklahoma vodila tako rekoč celoten dvoboj in imela na začetku zadnje četrtine kar 24 točk naskoka (111:87). Nato pa je na sceno stopila domača zasedba, ki je ta zaostanek po neverjetnem delnem izidu 30:0 obrnila v prednost s 117:111 pred zadnjimi štirimi minutami.

Zgolj v tem času je Dončić dosegel 14 točk in sedem asistenc, nato pa se je tako Slovencu kot ostalim soigralcem pri Dallasu znova ustavilo. Vodili so še s 120:116, a v zadnjih dobrih dveh minutah niso dosegli niti koša, kar je letos zanesljivo moštvo Thunder izkoristilo in vpisalo 13. zmago. Za Dallas je bil to na 19. tekmi osmi poraz.

Na koncu vidno utrujeni Dončić je s rožnatimi športnimi copati, na katerih je bil zapis Gabriela v čast pred kratkim rojene hčerke, odigral tako rekoč celotno tekmo. V 45:59 minute na parketu je dosegel 36 točk, 15 skokov in 18 podaj za svoj 59. trojni dvojček v rednem delu NBA. S tem se je na večni lestvici Ljubljančan izenačil z Larryjem Birdom.

Iz igre je 24-letni as tokrat zadel 11 od 22 metov, od tega pet od 13 za tri točke. Manj natančen je bil s črte prostih metov (9/14), v statistiko pa vpisal še po dve blokadi in ukradeni žogi, izgubil pa jih je sedem.

Ob odsotnosti Kyrieja Irvinga in Tima Hardawayja sta strelsko breme pri Dallasu prevzela Derrick Jones s 24 in novinec Dereck Lively (16 skokov) z 20 točkami. Pri gostih je kar osem košarkarjev preseglo dvomestno število točk. Največ, 23, jih je dosegel Jalen Williams. Prvi zvezdnik Thunder Shai Gilgeous-Alexander je dosegel 17 točk in ukradel pet žog.

“Najprej, za mano je najlepši dan mojega življenja ob rojstvu otroka, današnji obračun pa je bil prav tako velik vrtiljak čustev. Žalosten sem, ker tekme nismo dobili, toda močno smo se potrudili. Ekipa je bila v tretji in zadnji četrtini impresivna. Večkrat moramo igrati tako, in če bomo, bomo dobili veliko tekem,” je po porazu na novinarski konferenci dejal novopečeni očka Luka Dončić.

Naslednja tekma Dallas v sklopu tekem medsezonskega turnirja čaka v noči s srede na četrtek proti Utah Jazz.

Tudi Los Angeles Clippers je uspel velik preobrat proti Golden State Warriors. Ti so v tretji četrtini vodili že za 21 točk, a so Clippers po zaslugi koša Paula Georgea (25 točk) deset sekund pred koncem slavili s 113:112.

Še naprej odlično v ligi kaže Minnesoti Timberwolves. Volkovi ostajajo na vrhu zahodne konference z izkupičkom 15-4 po zmagi proti Charlotte Hornets s 123:117. Druga na zahodu je Oklahoma (13-6), tretji pa Denver (14-7).

Nuggets so kljub trojnemu dvojčku Nikole Jokića, dosegel je 36 točk, 13 skokov in 14 podaj, proti Sacramento Kings (11-7) izgubili s 117:123. Sacramento je na lestvici četrti (11-7), tik pred Phoenix Suns (12-8) in Dallasom (11-8).

Phoenix je ponoči s 116:109 premagal Memphis Grizzlies. Devin Booker (34) in Kevin Durant (27) sta skupaj dosegla 61 točk. Pri poražencih je Jaren Jackson prispeval 37 točk.

Tik za Dallasom so na lestvici Los Angeles Lakers (12-9), ki so v zadnjem obračunu večera ugnali Houston Rockets s 107:97. Anthony Davis je dosegel 27 točk in ob tem pobral še 14 skokov.

Točkovno je ponoči 40 točk edini presegel Mikal Bridges (42), ki je Brooklyn Nets pomagal do zmage s 129:101 proti to sezono razpoloženim Orlando Magic (14-6).

Magic so tik pod vrhom vzhodne konference, ki ga držijo košarkarji Boston Celtics (15-4), enak izkupiček pa ima še Milwaukee (14-6). Bucks so s 132:121 ugnali Atlanto Hawks. Giannis Antetokounmpo je dosegel 32 točk, 11 skokov in 10 podaj. Trae Young pri poražencih pa 32 točk in 12 podaj.

Indiana Pacers (10-8) so brez prvega zvezdnika Tyresa Haliburtona s 144:129 premagali Miami Heat (11-9) brez Bama Adebaya in Tylerja Herra. Pred obema ekipama na vzhodu so New York Knicks (12-7) in Philadelphia 76ers (12-7).