[2]
158821

Bo Ajax proti Heerenveenu potrdil tretji zaporedni naslov v Eredivisie?

11. 5. 2022, 17.52

Ajax bo imel v sredo odlično priložnost, da krog pred koncem Eredivisie potrdi tretji zaporedni in že svoj 36. naslov državnih prvakov. Nasproti jim bo stala osmouvrščena ekipa Heerenveena. Obračun si boste lahko v neposrednem prenosu ogledali samo na Šport TV.

Ajax v tekmo odhaja s popotnico težko priigranega gostujočega remija pri Alkmaarju. Tekma, ki se je končala z izidom 2:2, je bila Ajaxov najtežji test do konca sezone. Brian Brobbey je ten Hagovo četo že v prvem polčasu povedel v vodstvo. Alkmaar je v drugem polčasu uspeli spreobrniti izid srečanja. Toda Ajax se ni predal. Edson Alvarez je goste z zadetkom v 86. minuti srečanja odrešil muk in jim tako priigral sila pomembno točko.

Ten Hag je bil po remiju s peto ekipo prvenstva zadovoljen. ”Proti Alkmaarju je 2:2 dober rezultat. V boju za naslov smo imeli in imamo še vedno vse pod nadzorom.”

Ajaxu je šel na roke tudi rezultat njihovega neposrednega tekmeca v boju za naslov. PSV iz Eindhovna ni izkoristil spodrsljaja amsterdamskega kluba, saj je z identičnim rezultatom remiziral proti Feyenoordu. Za PSV je bil še posebej boleč zaključek tekme, saj je Feyenoord do izenačenja prišel preko enajstmetrovke v peti minuti dodatka drugega polčasa.

Ajax ima tako dva kroga pred koncem štiri točke prednosti pred PSV-jem. Z sredino zmago bi si krog pred koncem prvenstva že zagotovil neulovljivo prednost. Domači nogometaši bodo še posebej motivirani, saj bodo uspeh želeli proslaviti z domačimi navijači. V tej sezoni Eredivise bo to namreč njihova zadnja tekma na Johan Cruijff Areni.

Eredivisie: Ajax – Heerenveen ob 19.55 na Š2!