single
[2]
115829

Angleži se zaradi covida ne bodo ustavljali

Avtor: Marko Premrl
31. 12. 2020, 12.00

Vodstvo angleškega nogometnega prvenstva po večjem številu okužb z novim koronavirusom ne razmišlja o začasnem premoru tekmovanja, poroča nemška tiskovna agencija dpa. V zadnjih dneh sta bili zaradi okužb večjega števila igralcev prestavljeni dve tekmi; Everton - Manchester City in Tottenham - Fulham.

“Vodstvo tekmovanja se s svojimi deležniki ni pogovarjalo o kakršnemkoli premoru, niti tega ni med načrti za prihodnje obdobje,” so zagotovili v izjavi za javnost.

“Liga zaupa v vzpostavljene zdravstvene protokole in verjame v organizacijo vseh načrtovanih tekem. Obenem imajo naši protokoli popolno podporo oblasti,” so še dodali.

Prva prioriteta lige je še naprej zdravje vseh, ki delujejo v klubih, ti pa imajo popolno podporo tekmovanja, da to zagotovijo na primeren način.

V torek je bilo na zadnjem testiranju med 21. in 27. decembrom kar 18 igralcev in delavcev klubov okuženih z novim koronavirusom. Gre za rekordno število, odkar izvajajo tovrstna tedenska testiranja, opravili pa so 1479 testov. Vsi okuženi so že v desetdnevni samoizolaciji.

 

Foto: Šport TV
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

Poplatnik: “Če se bomo držali navodil, me za razultat ne skrbi” (VIDEO)...Več

2

Galebi za las preleteli volkove (VIDEO)...Več

3

Žogo pospravil v malo mrežico in svoji ekipi priigral zmago (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Bundesliga 2025/26: Za začetek spopad Bayerna in Leipziga...Več

2

Žan Karničnik: Najlepše je igrati tekme (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Trener Simao tarča besnih Dragonsov, fizični obračun ni bil daleč!...Več