single
[2]
288986

Konec ugibanj: Liverpool potrdil novega trenerja

Avtor: Urban Kolman
5. 6. 2026, 08.18

Bask Andoni Iraola je novi trener nogometašev Liverpoola, so danes potrdili v klubu. Iraola bo zamenjal Nizozemca Arneja Slota, ki se je pred dnevi poslovil s te funkcije.

Španec je v zadnji sezoni vodil Bournemouth in ekipo, ki se je uvrstila na šesto mesto, pripeljal do najvišje uvrstitve v premier league v zgodovini.

Zdaj je rešeno tudi vprašanje, kje bo Iraola nadaljeval trenersko pot, saj so si ga v želeli tudi pri italijanskem Milanu, kjer se že pogovarjajo z Oliverjem Glasnerjem.

“Ni treba veliko, da te Liverpool pritegne. Liverpool je Liverpool,” je ob prestopu k 20-kratnim angleškim prvakom, toliko naslovov ima le še Manchester United, povedal 43-letni trener.

V zadnji sezoni je Liverpool osvojil peto mesto v prvenstvu in se v ligi prvakov prebil v četrtfinale, kjer jih je izločil kasnejši prvak francoski PSG. Dosežki so bili premalo, da bi svoj stolček obdržal Slot.

Iraola je pred službo na otoku vodil tudi Raya Vallecano, Mirandes in ciprski AEK Larnaco. Kot nogometaš je odigral več kot 500 tekem za Athletic Bilbao, preselil pa se je tudi v ameriško MLS, kjer je v New York Cityju igral skupaj s Frankom Lampardom in Andreo Pirlom.

Vir: STA
Foto: IMAGO/Every Second Media ESM-2007-0099 Lee Keuneke/Every Second Media via Guliver Images

Zadnje video vsebine

1

Gajser po padcu ostal brez stopničk, Pancar v drugo precej boljše (VIDEO)...Več

2

Pancar pred nadaljevanjem optimističen: ”Verjamem, da bom skozi sezono še boljši” (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Gajser kljub bolečinam pred nedeljsko dirko z razlogi za optimizem...Več

Najbolj brano ta mesec

1

To ni Prva liga Telemach: Riera po le nekaj mesecih zapušča Eintracht...Več

2

Vitor Campelos: “Naslov prvaka več kot zaslužen, zdaj ciljamo na ligo prvakov!”...Več

3

Olimpija ostaja brez kapetana Doffa: “Ta klub bo vedno v mojem srcu”...Več