42432

Zupinova do srebra in novega rekorda

Avtor: Gregor Kovačič
24. 7. 2017, 14.01

Agata Zupin (Kamnik) je na evropskem prvenstvu za starejše mladince v italijanskem Grossetu v finalu teka na 400 m ovire osvojila srebrno medaljo. S časom 55,96 sekunde je izboljšala svoj državni članski rekord, ki ga je dosegla dan prej v polfinalu ter za šest stotink zgrešila zmago. Zlato je osvojila Švicarka Yasmin Giger (55,90).
Maja Bedrač (Ptuj) je bila v finalu v skoku v daljino šesta (6,26 m), Lara Omerzu (Brežice), tretja slovenska finalistka zadnjega dne MEP, pa je v skoku v višino delila deseto mesto z 1,76 m. Rok Renner je v finalu skoka v daljino zasedel 11. mesto (7,45 m).

Zupinova je že imela mednarodno normo za člansko svetovno prvenstvo avgusta v Londonu na 200 m, sedaj pa jo je dosegla tudi za 400 m ovire (56,10).
V sobotnem polfinalu je dosegla daleč najboljši izid in s 56,52 sekunde izboljšala prejšnji slovenski članski rekord Mete Mačus, ki je 56,63 tekla 1. junija 2002 v Ljubljani. Obenem je s tedaj najboljšim evropskim izidom leta za svojo starostno skupno za slabo sekundo ugnala drugo iz kvalifikacij, Italijanko Lindo Olivieri (57,76). Slednja je bila v finalu z osebnim rekordom četrta (57,00), bron pa je s skoraj pol sekunde zaostanka za slovensko tekmovalko pripadel Finki Viivi Lehikoinen (56,49).
Za tretje mesto v skoku v daljino je bilo dovolj 6,32 m. Bedračevo, ki je največjo daljavo zmogla v tretji seriji, je od te meje ločilo osem centimetrov. Omerzujeva je v prvih poskusih preskočila letvico na 1,72 m in 1,76 m, na 1,79 m pa je bila trikrat neuspešna. Za bron je bilo treba skočiti 1,85 m.
Gregor Grahovac, Jure Grkman, Anej Zupanc in Lovro Mesec Košir so bili 12. v štafeti 4 X 400 m (3:16,90), za finale pa je bilo treba teči 3:12,74. Kristjan Čeh pa je s tremi neveljavnimi meti končal brez izida v metu diska.
Na 400 m ovire sta po prvem teku nastopa končali Tjaša Železnik, ki je dosegla 20. čas (1:01,43), in Aneja Simončič s 24. izidom (1:01,98). Železnikova je polfinale po času zgrešila za sekundo in tri desetinke. Žan Viher je končal na 34. mestu kvalifikacij v teku na 110 m ovire (14,76).
V polfinalu na 800 m je bil Tilen Šimenko Lalič 15. (1:50,46), za finale po času pa je bilo treba teči 1:48,68. Lovro Mesec Košir je končal z 22. izidom v polfinalu na 400 m (48,51). V kvalifikacijah pa je dosegel osebni rekord (47.83).
Nastja Modic je v skoku s palico preskočila 3,90 m in delila 13. mesto; finale je zgrešila za eno mesto, saj je bilo za preboj med dvanajsterico treba skočiti 4,00 m. Nastja Modic je vse višine do štirih metrov, ko je letvico trikrat podrla, zmogla v prvih poskusih.
Jakob Murovec je dosegel trideseti kvalifikacijski čas na 100 m (11,03) in izpadel. V kvalifikacijah troskoka sta nastop končali tudi Sara Sotošek, ki je s svojim izidom sezone 12,32 m zasedla 21. mesto, Trina Praprotnik Malej pa je bila 26. (12,19 m). Za finale je bilo treba skočiti 12,48 m. Na 400 m je v kvalifikacijah tekel tudi Anej Zupanc in končal tekmovanje z 26. izidom (48,14).

1

2

3

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več