[3]
122182

Zoran Dragić do pomembne zmage v boju za končnico

26. 3. 2021, 22.22

Zoran Dragić je s 15 točkami bistveno pripomogel, da je Baskonia še drugič v tej sezoni premagala Armani Milano in tri kroge pred koncem rednega dela košarkarske evrolige naredila velik korak k uvrstitvi med prvih osem ekip, ki bodo tekmovanje nadaljevale v četrtfinalu na tri zmage.

Dragić je prikazal najboljšo predstavo letos v evroligi. Na začetku sezone v 2020 je nekajkrat dosegel več točk kot danes, v 2021 pa je zdrsnil na povprečje 8,2 v slabih 18 minutah na parketu. Proti Italijanom je na prvi tekmi decembra dosegel 16 točk, tokrat pa je igral dobrih 24 minut in metal 6:7 iz igre ter 1:5 za tri točke.

Baskonia, ki je od zadnjih devetih tekem v evroligi izgubila le eno, se bo v preostalih treh krogih srečala v gosteh s Panathinaikosom in Valencio ter doma z Anadolujem Efesom.

Tekma z Valencio, za katero igra Klemen Prepelič, bo verjetno odločilna, saj imata ekipi enako število zmag – 17 -, prvo tekmo na severu Španije pa so dobili domači za vsega eno točko.

Končnici se je približal tudi nekdanji slovenski selektor Igor Kokoškov s Fenerbahčejem. V Pireju je premagal Olympiacos s 76:71. Za Turke je to 14. zmaga na zadnjih 16 tekmah, do konca rednega dela pa jih čakajo še zahtevne preizkušnje proti Bayernu, Barceloni in Real Madridu.