[3583]
189210

Znani vsi polfinalisti, Sevnica ostaja v prvi ligi

8. 4. 2023, 08.32

KMN Meteorplast Šic bar in KMN Bronx Škofije sta dobila še drugi tekmi četrtfinala slovenske lige v futsalu in se uvrstila v polfinale. Tam ju čakata vodilni ekipi rednega dela Dobovec in Siliko Futsal. Dobovec se bo pomeril z Bronx Škofije, Siliko pa z Meteorplastom. Sevnica si je ponoči priigrala status prvoligaša.

KMN Meteorplast Šic bar je bil vnovič razigran proti Dobrepolju. Tokrat je ekipa trenerja Roberta Grdovića dosegla osem golov, dileme o zmagovalcu pa rešila do 17. minute. Ljutomerčani so s 4:0 dobili polčas, v nadaljevanju pa nalogo opravili rutinsko.

V dresu gostov se je s tremi goli izkazal Ruis Alen. Dobrepolje pa je tudi v sedmem zaporednem poizkusu ostalo brez zmage proti Ljutomerčanom, ki so izkoristili tudi to, da so Dobrepoljci četrtfinale odigrali brez prvega strelca ekipe Aneja Kmetiča.

Na Obali na koncu veselje domačinov. Po prvem polčasu so Škofjeločani vodili z 2:0, gola sta dosegla Tilen Cupin in Benjamin Tušar. V zadnjih desetih minutah pa pravi preobrat in izenačenje Kobarida. Najprej so bronxi sami sebi zabili gol za 2:1, v 39. minuti pa je z desne strani dobro meril David Lah, domači vratar je bil brez moči.

V loteriji, streljanju 6-metrovk, so bili bolj zbrani domači, ki so zapravili le en strel, Oplast dva.

Sevnica pa je novi prvoligaš. Tudi na drugi tekmi kvalifikacij so bili varovanci Mateja Zakška boljši od Kixov. Gostje so sicer začeli podjetno, imeli v deseti sekundi prvo priložnost, do tretje minute kar dve, a bili premalo zbrani. Z goloma Boruta Žičkarja in Davida Homška so gostitelji umirili nalet, povedli 2:0, in prišli do zanesljive zmage z rezultatom 7:3.

Sevničani so dosedaj trikrat igrali kvalifikacije za 1. SFL in bili vsakič uspešni: v letih 2013, 2021 in 2023. Kixi so bili 1. SFL blizu v končnici sezone 2015/2016, ko so v dodatnih kvalifikacijah klonili proti Vrhničanom, klonili pa so tudi letos.

1

Analiza Šport TV: Mura še naprej anemična, rezervisti Kopra naredili razliko...Več