[38]
138093

Znani so izvajalci, ki bodo nastopili na superbowlu

1. 10. 2021, 19.20

Polčas velikega finala sezone ameriškega nogometa je vsako leto rezerviran za nastope glasbenih zvezdnikov in je eden najbolj gledanih športnih dogodkov na svetu. To sezono bodo ob polčasu super bowla februarja v Los Angelesu navduševali Dr Dre, Snoop Dogg, Eminem, Mary J Blige in Kendrick Lamar, so sporočili iz lige NFL.

Omenjenih pet glasbenikov je med seboj osvojilo 43 najprestižnejših glasbenih nagrad grammy, so v izjavi za javnost še zapisali pri ligi NFL.

Že 56. super bowl, ki bo 13. februarja 2022 v Los Angelesu prvič po letu 1993, je najbolj gledan televizijski dogodek leta v ZDA, 12-minutni nastop ob polčasu pa velja za eno največjih časti v glasbenem poslu.

“Priložnost za nastop na super bowlu, pa še na mojem ‘dvorišču’, bo gotovo eden najbolj vznemirljivih trenutkov moje kariere,” je v izjavi za javnost dejal Dr Dre.

Lani je goste ob polčasu zabaval le pop-zvezdnik The Weeknd, letos se šov spet vrača z več glasbenimi ikonami.

Super bowl je največji športni dogodek v ZDA in hkrati velikanski oglaševalski spektakel, ki ima veliko televizijsko gledanost, čeprav ta zadnja tri leta pada. Lani je imel 55. super bowl, na katerem so Tampa Bay Buccaneers za drugi naslov v zgodovini kluba z 31:9 ugnali prejšnje prvake Kansas City Chiefs, najslabšo gledanost v zadnjih 15 letih.