106687

Znani prvi četrtfinalisti evropske lige, med osem tudi Handanović

6. 8. 2020, 08.14

Znani so prvi štirje četrtfinalisti nogometne evropske lige. To so Šahtar Donjeck, Koebenhavn, Manchester United in milanski Inter Samirja Handanovića.

Inter in Getafe sta zaradi prekinitve tekmovanja zaradi novega koronavirusa odigrala le eno tekmo v osmini finala. Na nevtralnem terenu v Gelsenkrichnu so slavili Italijani z 2:0. Inter se je v uvodnih minutah znašel težavah, saj so Španci močno napadli in Handanović, ki je branil celo tekmo, se je že v prvi minuti moral resno izkazati.

So pa Italijani povedli v 33. minuti, ko je zadel Romelu Lukaku. V 76. minuti je Jorge Molina zgrešil z bele točke, tako da je ostalo pri vodstvu Interja. Tega je še podvojil Christian Eriksen v 83. minuti, nekaj trenutkov po vstopu v igro.

Manchester United je tekmo z Linzem, pred katero je bil v prednosti s kar 5:0, začel s precej premešano začetno postavo. V prvem polčasu ni bilo zadetkov, v drugem pa je najprej Linz zadel prek Philippa Wiesingerja, ki je v 55. minuti zadel s strelom iz prve od daleč, nato pa je United izenačil v 57. minuti z golom Jesseja Lingarda. V 88. minuti je za zmago domačih zadel še Anthony Martial.

Koebenhavn je na domačem terenu povedel v četrti minuti, ko je zadel Jonas Older Wind in tako izničil prednost Istanbula Basaksehirja s prve tekme. V 52. minuti je isti igralec unovčil še najstrožjo kazen za prednost Dancev. Deset minut pozneje je za domače zadel še Rasmus Falk Jensen in postavil končnih 3:0.

Na drugi tekmi je Šahtar, ki je v Nemčiji zmagal z 2:1, v Kijevu v prvem polčasu zapravil kopico izvrstnih priložnosti, zadel tudi vratnico, a ostal brez gola. Tudi v drugem delu so imeli lepše priložnosti Ukrajinci, ki pa so v 68. minuti ostali brez izključenega Davita Hočolave.

Toda že dve minuti zatem si je na drugi strani drugi rumeni karton prislužil John Brooks. V 89. minuti so domači zasluženo zadeli in potrdili četrtfinale z golom Juniorja Moraesa. Manor Solomon in Moraes sta v sodniškem dodatku le še postavila piko na i za končnih 3:0.

V četrtek bodo na sporedu še preostale štiri tekme: Bayer Leverkusen – Glasgow Rangers (prva tekma 3:1), Basel – Eintracht Frankfurt (3:0),
Wolverhampton – Olympiakos (1:1) in Sevilla – AS Roma. Dvoboj slednjih bo – tako kot tistega med Interjem in Getafejem – odločila zgolj ena tekma.