[3]
89930

Zmaji visoko poraženi v Kataloniji pri Omiću in Prepeliču

29. 10. 2019, 23.12

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 5. krogu evropskega pokala (skupina C) izgubili s Joventutom iz Badalone z 81:101 (19:28, 41:61, 62:81).

Košarkarji Cedevite Olimpije so niz porazov v evropskem pokalu podaljšali na pet. Na gostovanju pri Joventutu iz Badalone so izgubili z dvajsetimi točkami razlike.

Po petih krogih so Ljubljančani še naprej edina ekipa brez zmage v skupini C. S tem imajo vedno manj možnosti za osvojitev enega od prvih štirih mest, ki vodijo v drugi del tekmovanja. Do konca prvega dela jih čaka še pet tekem, naslednja 6. novembra v gosteh proti Darušafaki iz Istanbula.

Medtem ko Cedevita Olimpija v ligi Aba niza zmage in je po štirih krogih še brez poraza, v Evropi kaže povsem drug obraz. Tokrat se je od dveh točk praktično poslovila že v prvem polčasu, v katerem je prejela kar 61 točk.

Domačini so tako ob polčasu vodili z dvajsetimi točkami prednosti in jih v nadaljevanju brez težav zadržali.

Pri gostih sta bila najboljša strelca Codi Miller-McIntyre z 18 točkami in Marko Simonović, ki jih je dosegel šestnajst, pri domačih pa je največ točk dosegel slovenski reprezentant Klemen Prepelič (17 točk, 7 podaj). Devet točk in šest skokov je za Joventut dodal Alen Omić.