[3]
148390

Zmaji v zadnji minuti zapravili veliki skalp

24. 1. 2022, 21.10

Košarkarji Cedevite Olimpije so na današnji tekmi 17. kroga lige Aba izgubili proti Crveni zvezdi z 82:83 (28:28, 43:43, 64:65).

Cedevita Olimpija je bila v obračunu proti Crveni zvezdi na pragu zmage, v sami končnici pa je ostala brez nje. Beograjska ekipa je zmagoviti točki dosegla pet sekund pred koncem razburljivega in izenačenega dvoboja, po minuti odmora in zgrešenem metu Kevina Ferrella pa ljubljanska ekipa ni naredila preobrata.

Ljubljančani so dobro odprli dvoboj v Stožicah. V osmi minuti so povedli s 27:18, a so jih Beograjčani v končnici prve četrtine ujeli in izenačili na 28:28, v začetku druge četrtine pa jim ušli na štiri točke (28:32).

V nadaljevanju se je na stožiškem parketu odvijal ogorčen boj za vsako žogo, po izenačeni predstavi pa so se tradicionalni tekmeci v slačilnico odpravili z neodločenim izidom (43:43).

Izbranci Jurice Golemca so sredi tretje četrtine zaostali za sedem točk (53:60, 56:63), a so se pravočasno zbrali in hitro ujeli tekmece. Enakovreden boj se je nadaljeval do zadnjega zvoka sirene, v prelomnih trenutkih dvoboja pa so bili bolj zbrani gosti iz Beograda.

Dobre tri minute pred koncem je bil izid neodločen 75:75, po točkah Alena Omića in trojki Kevina Ferrella pa se je zmaga sprva nasmihala Ljubljančanom. V 38. minuti so povedli z 80:75, lepe zaloge v točkah pa niso ubranili.

Beograjčani so se jim po trojki Austina Hollinsa 42 sekund pred koncem približali na točko (81:82), zadnji žebelj v njihovo krsto pa jim je pet sekund pred koncem zabil Nikola Ivanović, ki je zadel oba prosta meta.

V ljubljanski ekipi je bil najbolj učinkovit Jaka Blažič, ki je 21 točkam dodal še 11 skokov, pet podaj, ob tem pa je ukradel še tri žoge.

Ljubljanska ekipa se bo v nedeljo, 30. januarja, v gosteh pomerila z Budućnostjo.

1

2

Panika na Bavarskem: Kane staknil poškodbo gležnja (VIDEO)...Več

3

(VIDEO) Kek o morebitnem povratku Iličića: Vesel sem, da na igrišču izgleda bolje, a ne moreš imeti 12 napadalcev...Več