single
[3]
259465

Zmaji v nove izzive s slovenskim reprezentantom

Avtor: Blaž Magdič
20. 6. 2025, 13.42

Slovenski košarkar Miha Cerkvenik se po petih letih igranja za Ilirijo in Krko pred sezono 2025/26 vrača v Cedevito Olimpijo, so danes sporočili iz tabora zmajev. Cerkvenik je košarkarsko odraščal pri Olimpiji, vse od začetkov v košarkarski šoli Petra Vilfana.

“Zelo sem hvaležen Petru Vilfanu in njegovi košarkarski šoli, saj je bil začetek moje poti izjemno lep. Tam sem osvojil vse košarkarske osnove. Po dveh ali treh letih sem se pridružil Cedeviti Olimpiji, kjer sem spoznal tekmovalni del košarke. Na tej poti sem sodeloval s številnimi odličnimi trenerji, ki so me usmerjali in mi vsak po svoje nekaj novega pokazali. Nato sem se preselil k Iliriji, kjer sem preživel dve nepozabni sezoni. Zadnja tri leta sem igral za Krko, na Novo mesto pa me vežejo lepi spomini. Zdaj sem nazaj in komaj čakam, da začnemo delati,” je dejal za klubsko spletno stran.

V zadnjih petih letih je Cerkvenik košarkarsko dozorel v dveh klubih, ki bosta v prihodnji sezoni skupaj s Cedevito Olimpijo nastopala v ligi Aba, so še zapisali Ljubljančani.

“Mislim, da si vsak mlad košarkar želi takšno zgodbo, kot je moja. Odraščal sem v najboljših slovenskih klubih, na kar imam zelo lepe spomine,” je dodal dejal 201 centimeter visoki košarkar.

 

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Studio ŠTV: Gajser se letos ne sestavi, Herlingsu pa je pustil odličen motor (VIDEO)...Več

2

Studio ŠTV: Jan Pancar si zasluži tovarniško ekipo, a obstaja velika težava...Več

3

Ponesrečen nastop obeh Slovencev, zmaga odličnemu Coenenu (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

SP 2026: Angleži in Argentinci z goli v podaljšku do epskega polfinala!...Več

2

Še pred leti igral v slovenski mladinski ligi, sedaj v izločilnih bojih SP živi svoje sanje...Več

3

Zahović: “Vrnitev Milaniča je bila ideja lastnikov, sprejel sem jo odprtih rok” (VIDEO)...Več